Najnowsze Wyniki/Kalendarz
reprezentacja Polski w piłce ręcznejWP SportoweFakty / Sebastian Maciejko / Na zdjęciu: reprezentacja Polski w piłce ręcznej

Piłka ręczna. Plany w dobie pandemii. Kadra czeka na decyzję rządu

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Czerwcowe zgrupowanie, najprawdopodobniej w krajowym składzie, to plan kadry szczypiornistów na najbliższe tygodnie. Wszystko zależy jednak od poluzowania obostrzeń w związku z pandemią koronawirusa.

Wszystko wskazuje na to, że Biało-Czerwoni następne spotkanie o stawkę zagrają dopiero jesienią (w el. ME 2022). EHF odwołała kwalifikacje MŚ 2021, zabierając Polakom jakiekolwiek szanse na awans. Te były całkiem spore, bo w dwumeczu czekali najpierw Litwini, a potem Białorusini. Wprawdzie ZPRP złożył protest w związku z tą decyzją, ale wątpliwe, że federacja uderzy się w pierś. Bardziej możliwe, że Polacy dostaną dziką kartę do turnieju, choć to także mocno niepewny scenariusz. 

Trener Patryk Rombel i jego sztab nie próżnują. Jeśli rząd nadal będzie stopniowo "odmrażał" sport, to prawdopodobnie w połowie czerwca kadrowicze będą mogli spotkać się na zgrupowaniu (rozważana lokalizacja to COS w Cetniewie). Wątpliwe, że pojawią się na nim gracze z klubów zagranicznych, chyba że przejdą obowiązkową dwutygodniową kwarantannę. Poza tym zgrupowanie nie odbyłoby się w oficjalnym terminie, dlatego kluby nie miałyby obowiązku wysyłania zawodników. 

- Przede wszystkim najważniejsze są środki bezpieczeństwa związane ze zdrowiem. W połowie maja powinniśmy zacząć organizować takie zgrupowanie, aby zdążyć to wszystko przygotować - powiedział selekcjoner, cytowany przez stronę zprp.pl.

ZOBACZ WIDEO: Wenta o sytuacji piłki ręcznej w obliczu koronawirusa. "Przesunięcie rozgrywek nie jest do końca sprawiedliwe"

Rombel przekazał reprezentantom plany za pomocą wideokonferencji. - Każdy z zawodników przedstawił jak aktualnie wygląda jego codzienna praca. Z tym jest różnie, gdyż są kluby, które w tym okresie aplikują dużo treningów. W nawiązaniu do przepisów ogłoszonych przez rząd np. Wisła Płock czy Gwardia Opole rozpoczynają treningi w małych grupach na orlikach. Inne dają teraz wolne, nastawiając się na powrót do ciężkiej pracy w lipcu. Wówczas pomagamy tym zawodnikom, w porozumieniu z ich pracodawcami, aby mieli wypełnione zajęcia. Trener przygotowania motorycznego wyznaczy im pracę, którą uważamy, aby w tym okresie zaliczyli - wyjaśnia.

W połowie czerwca Polacy powinni poznać rywali w eliminacjach ME 2022. 

ZOBACZ: Nieoficjalnie - duży transfer MKS-u Kalisz
ZOBACZ: Kluby Ligi Mistrzów obserwują reprezentanta Polski

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Czy uważasz, że kadra pod wodzą Patryka Rombla zrobiła postęp?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL