Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Martin Gjeding (z prawej) Getty Images / Florian Pohl/City-Press / Martin Gjeding (z prawej)

Piłka ręczna. Koniec słynnej pary sędziowskiej. Hansen i Gjeding zaczynają nowy rozdział

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Niespodziewane rozstanie w świecie piłki ręcznej. Jedna z najlepszych par sędziowskich Mads Hansen i Martin Gjeding zakończyła współpracę.

Duńczycy byli swego rodzaju gwiazdami wśród sędziów. Pracowali razem 24 lata, poprowadzili setki spotkań na najwyższym poziomie, byli nagradzani w plebiscytach. W końcu uznali, że formuła wyczerpała się. 

- Cały mój wolny czas przez ponad połowę życia poświęciłem na przyjaźń z Martinem. Podróżowaliśmy razem do 50 krajów, doświadczyliśmy największych turniejów i jesteśmy nawet jedyną duńską parą sędziowską, która prowadziła zarówno finały mistrzostw Europy, jak i mistrzostw świata kobiet i mężczyzn. Zbudowaliśmy wyjątkową przyjaźń, a Martin był jednym z tych, którzy najbardziej wspierali mnie podczas mojej choroby - powiedział w rozmowie z haandbold.dk Mads Hansen, który kilka lat temu wygrał walkę z chłoniakiem. 

Martin Gjeding ze zrozumieniem przyjął decyzję kolegi i zapowiedział, że także będzie kontynuować karierę sędziowską. 

Duńczycy przez ponad dekadę sędziowali najważniejsze turnieje, długo byli uznawani za niezawodną parę, rzadko mówiło się o kontrowersjach z ich udziałem. W 2019 roku przydarzył im się jednak moment słabości - w trakcie meczu MŚ między Chorwatami a Niemcami, zdaniem drużyny z Bałkanów, w końcówce faworyzowali gospodarzy turnieju i pomogli im wejść do półfinału (CZYTAJ).

ZOBACZ: Pay-per-view w Superlidze?

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Adrian Mierzejewski pokazał swój trening

Czy Hansen/Gjeding była najlepszą parą sędziowską świata?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL