Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Patryk Mauer Materiały prasowe / Mirosław Szozda / Na zdjęciu: Patryk Mauer

PGNiG Superliga. Patryk Mauer nie dla Wisły. Snajper zostaje w Gwardii

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Miał na stole ofertę z Orlenu Wisły Płock, wstępnie rozmawiał z NMC Górnikiem Zabrze, ale ostatecznie zostanie w Opolu. Patryk Mauer zdecydował o swojej przyszłości.

Saga z udziałem prawoskrzydłowego trwała kilka tygodni. Orlen Wisła Płock nie ukrywała, że jest zainteresowana czołowym strzelcem PGNiG Superligi, który jest jednak związany z Gwardią do 2022 roku. Wobec szukania oszczędności w Opolu, wydawało się, że Nafciarze będą w stanie dogadać się z klubem Mauera. Wicemistrzowie Polski byli jednak zniecierpliwieni odkładaniem decyzji w nieskończoność. 

Wychowanek Dziewiątki Legnica, pomimo oferty z Płocka i zapytania z Zabrza, zdecydował się pozostać w Opolu. W tej sytuacji Nafciarze muszą znaleźć innego prawoskrzydłowego, najlepiej polskiego, bo w kadrze zaledwie trzech rodzimych graczy (seniorów). To o tyle istotne, ponieważ od nowego sezonu będzie obowiązywał przepis o obecności dwóch Polaków w siódemce.

Mauer to jeden z najzdolniejszych graczy młodego pokolenia w naszym kraju. 22-latek gra w Superlidze od trzech sezonów, zawsze był w czubie strzelców, dwa lata temu zajął drugie miejsce w klasyfikacji. Pewnie doczekałby się debiutu w reprezentacji seniorów, gdyby sam nie poprosił o nieuwzględnianie go w powołaniach. Decyzję argumentował koniecznością koncentracji na studiach informatycznych.

KPR Gwardia Opole jest natomiast w trakcie finalizacji rozmów z trenerem Rafałem Kuptelem. Wprawdzie podpisu na umowie nie ma, ale wszystko zmierza w stronę porozumienia. Do końca maja powinnyśmy poznać skład brązowych medalistów z sezonu 2018/19.

ZOBACZ: PPV w Superlidze?
ZOBACZ: Zgrupowanie reprezentacji dojdzie do skutku?

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Adrian Mierzejewski pokazał swój trening

Czy uważasz, że Mauer podjął właściwą decyzję?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (22):

 • Złoty Bogdan Zgłoś
  A może chodzi o Dujszebajewa, ale..............Daniego? W to byłbym w stanie uwierzyć, Azoty szukają środkowego, a Dani u nas będzie trzecim wyborem i za dużo to w ataku sobie nie pogra.
  Czytaj całość
  Wypożyczenie na rok lub dwa byłoby opcją korzystną chyba dla wszystkich stron.
  • WISŁA1947 Zgłoś
   Dość mocno inwestuje w Gwardię Opole (a konkretnie w szkolenie młodzieży) ... PGE :) Podobnie jak i w Bełchatowie, zupełnie nie odczuwalne jest obniżenie poziomu finansowania przez ten
   Czytaj całość
   energetyczny koncern. Tylko wciąż jeden gościu z innego rejonu kraju wciąż słucha melodyjki na infolinii jak próbuje się dowiedzieć co ze sponsoringiem :)
   • Złoty Bogdan Zgłoś
    Alex ponoć jak się dowidział o tej "ofercie" od Witaszka, to tak parsknął śmiechem, że aż mu kipa z nosa poleciała :)
    Wszystkie komentarze (22)

    Komentarze (22)

    ×
     Wszystkie komentarze (22)
     PRZEJDŹ NA WP.PL