Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Stipe MandalinićMateriały prasowe / SEHA GAZPROM LEAGUE / Na zdjęciu: Stipe Mandalinić

Liga Mistrzów. Orlen Wiśle Płock wyrasta poważny konkurent. Eurofarm Rabotnik celuje w elitę

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Transfery głośnych nazwisk mają przekonać EHF do przekazania dzikiej karty do Ligi Mistrzów Eurofarmowi Rabotnik. Identyczne plany ma Orlen Wisła Płock.

Sytuację na rynku transferowym trzeba bacznie śledzić, bo zostały pojedyncze luki w obsadzie Lidze Mistrzów 2020/21, a kandydatów mnóstwo. W odmienionych rozgrywkach weźmie udział 16 zespołów, z czego 11 miejsc zostało już przyznanych. Tak naprawdę mówi się, że dostępne są tylko trzy bilety, bo dwa są zarezerwowane dla wicemistrzów Węgier Picku Szeged i mistrzów Białorusi, Mieszkowa Brześć. 

O dziką kartę mogą ubiegać się srebrni medaliści z krajów z miejsc 3.-9. w rankingu EHF bądź mistrzowi lig z pozycji 10.-30. PGNiG Superliga Mężczyzn zajmuje piątą lokatę. 

Orlen Wisła Płock zapowiedziała, że będzie starała się o udział w Lidze Mistrzów, ale takie same plany mogą mieć mistrzowie Szwajcarii, Ukrainy i Szwecji, czyli regularni uczestnicy rozgrywek. Nafciarzom wyrósł też nieoczekiwany rywal.

ZOBACZ WIDEO: #dziejsięwsporcie: co za przyjęcie piłki przez młodego Ukraińca! Nagranie podbija internet

Eurofarm Rabotnik dostał się do Ligi Mistrzów w ostatnim sezonie, ale nie został zapamiętany nadzwyczaj dobrze, przemknął przez rozgrywki z kilkoma niezłymi meczami. Macedoński klub ma jednak znacznie większe ambicje. 

Na razie został zgłoszony do Ligi Europejskiej, ale Eurofarm dokonał na tyle ciekawych transferów, że może myśleć o udziale w Lidze Mistrzów, stąd złożony wniosek o dziką kartę. Do klubu trafi zwolniony przez Fuechse Stipe Mandalinić, którym interesowało się pół Europy. W kręgu zainteresowań są Adam Borbely i Mirko Alilović z Picku Szeged. O transfer tego drugiego zabiega były selekcjoner Chorwatów trener Żeljko Babić. Kontrakt może też podpisać wielki macedoński talent Filip Taleski, odrzucony przez Rhein-Neckar Loewen. Umowę podpisał już Josip Perić, łączony wcześniej z Azotami Puławy. A to zapewne nie koniec transferów Eurofarmu.

ZOBACZ: Piłkarze ręczni wrócą do hal
ZOBACZ: Piotrcovia z kolejnym wzmocnieniem?

Czy Wisła zagra w Lidze Mistrzów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (14):

 • Kraszi Zgłoś
  @miasto mistrzów po przeczytaniu twoich wypocin naprawdę jest mi Ciebie żal, ale wyjaśnię Ci coś. Po pierwsze, to że na Węgrzech nie przyznali mistrza to nie oznacza że mają z
  Czytaj całość
  automatu 2 miejsca, gdyby tak postąpili np u nas to też byśmy mieli 2 miejsca wg twoich rozmyślań? Po drugie vice Francji i Niemiec są wliczeni już w 11 drużyn pewnych udziału. Po trzecie do rozdania jest 5 miejsc, a nie 4. Zatem, ile z tego co napisałeś ma związek z rzeczywistością?. Szybkie obliczenie. 11+ vice Węgier ( ale nie z automatu tylko z powodu 90% prawdopodobienstwa że dostaną ze względu na poziom) =12. Dalej, 16 - 12=4. Zostają 4 karty do rozdania. Mieszkow pewnie dostanie, także zostają 3. Ja stawiam na Wisłę, może drugą portugalską i mistrza lub dwóch z miejsc 10+. Eurofarm nie dostanie karty na pewno w 1 sezonie po reformie bo jest zwyczajnie poza najlepszą 16, a w pierwszym sezonie EHF będzie musiał pokazać jaką to elitarną LM zrobili.
  • jerseyus Zgłoś
   Powtórzę jeszcze raz to, co już kiedyś napisałem. Nowa LM będzie liczyć zaledwie 16 zespołów. Przypuszczam, że EHF ograniczy liczbę wicemistrzów do minimum czyli Francuzów i
   Czytaj całość
   Niemców z klucza oraz dodatkowo Węgrów, z uwagi na poziom sportowy. Moim zdaniem nikt inny nie ma szans. W kolejce stoją przecież mistrzowie - Celje, Mieszkow, Dinamo, Motor, Skandynawowie i Szwajcarzy.
   • kck Zgłoś
    Patrząc na ranking to drugiemu zespołowi z Macedonii to miejsce się należy jako nagroda za wielkie wyniki Vardaru w LM. Drugi zespół z Francji, Niemiec dostaną prawdopodobnie dziką
    Czytaj całość
    kartę, nawet 2 drużyna z Węgier, które są w rankingu na 4 miejscu. Może to zrobią kosztem Celje lub innego zespołu.
    Wszystkie komentarze (14)

    Komentarze (14)

    ×
     Wszystkie komentarze (14)
     PRZEJDŹ NA WP.PL