Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Mateusz Zembrzycki i Karol BieleckiMateriały prasowe / PGNiG Superliga / Na zdjęciu: Mateusz Zembrzycki i Karol Bielecki

Oficjalnie: Zmiana pokoleniowa w Azotach. Mateusz Zembrzycki przeniesie się do Puław

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Mateusz Zembrzycki z Gwardii Opole kolejnym wzmocnieniem Azotów Puławy. Bramkarz zastąpi blisko 40-letniego Walentyna Koszowego.

O transferze byłego reprezentanta młodzieżówki informowaliśmy w środku minionego tygodnia. Mateusz Zembrzycki był dogadany z Gwardią Opole w sprawie nowego kontaktu, ale do gry nagle włączyły się KS Azoty Puławy i zdecydowanie przebiły ofertę. Golkiper zdecydował się podpisać trzyletni kontrakt.

Zembrzycki zastąpi najbardziej doświadczonego z bramkarzy. Walentyn Koszowy od sezonu 2020/21 będzie pomagał trenerowi Larsowi Waltherowi w roli szkoleniowca golkiperów. 39-latek kończy karierę po wielu sezonach w Azotach (lata 2016-20 i 2005-06), okraszonymi brązowymi medalami Superligi. W Puławach pozostaną Wadim Bogdanow i reprezentant Polski juniorów Wojciech Borucki.

Nowy nabytek Azotów opuszcza Gwardię Opole po pięciu latach, gdzie przez większość czasu był zmiennikiem Adama Malchera. W sezonie 2019/20 przebił się do siódemki i prezentował się znakomicie, należał do najlepszych specjalistów w Superlidze. Zembrzycki był regularnie powoływany do reprezentacji B.

Wcześniej Azoty pozyskały gwiazdę polskiej piłki ręcznej, Michała Jureckiego z Flensburga.

ZOBACZ: Cupić podjął decyzję o przyszłości
ZOBACZ: Niespodziewana decyzja zawodniczki KPR-u Kobierzyce

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Czy zabraknie pieniędzy na polski sport? "Liczę na to, że budżet ministerstwa sportu będzie wyglądał tak samo"

Czy Zembrzycki będzie pierwszym golkiperem Azotów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL