Najnowsze Wyniki/Kalendarz
reprezentacja Polski w trakcie turnieju w Tarnowie 2019 rWP SportoweFakty / Sebastian Maciejko / Na zdjęciu: reprezentacja Polski w trakcie turnieju w Tarnowie 2019 r.

Piłka ręczna. MŚ 2021. Kwalifikacje odkładane. Będzie więcej dzikich kart?

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Nadal cztery wolne miejsca do MŚ 2021 w piłce ręcznej. Kwalifikacje w strefie panamerykańskiej i w Ameryce Południowej zostały przełożone na nieokreślony termin. Jeśli nie uda się ich rozegrać, to IHF przyzna bilety według własnego uznania.

W czerwcu mieliśmy poznać dwóch kolejnych uczestników MŚ 2021 - na początku miesiąca miało dojść do kwalifikacji w strefie panamerykańskiej, tydzień później zaplanowano turniej ostatniej szansy dla zespołów z Ameryki Środkowej i Południowej.

Imprezy zostały zawieszone z powodu pandemii koronawirusa. Na razie wiadomo tylko, że mają odbyć się do 31 października. Jeśli nie dojdą do skutku, to IHF dostanie do ręki kolejne dwie dzikie karty. Jedna z nich trafi zapewne do Amerykanów.

Zaproszenie od IHF to jedyna nadzieja Polaków na awans do MŚ 2021. Europejska federacja odwołała eliminacje i przyznała awanse na podstawie wyników ME 2020. W ten sposób Biało-Czerwoni pożegnali się z marzeniami. Scenariusz z ewentualnymi czterema dzikimi kartami mógłby podnieść szansę Polaków na szczęśliwy finał. Do awansu aspirują także Czarnogórcy, Serbowie i Macedończycy.

Po raz pierwszy w turnieju wezmą udział 32 zespoły. Poszerzenie liczby uczestników otworzyło drogę dla takich reprezentacji jak Kongo i Republiki Zielonego Przylądka.

ZOBACZ: Dunka odchodzi z Perły
ZOBACZ: Francuz i Portugalczyk w Vardarze?

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Robert Lewandowski założył maseczkę i... popełnił błąd. Celowo

Czy wierzysz, że Polacy dostaną dziką kartę?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

  • Petrochemia Zgłoś
    Ja wiem, że to nie temat ale chciałem Złociutkiego zapytać co myśli o tym, że zawodnicy Vive trenują? Facet nawet Twój klub zrobił Ci na złość. #samozaoranie

    Komentarze (1)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL