Najnowsze Wyniki/Kalendarz
 Filip Taleski Getty Images / TF-Images/TF-Images / Na zdjęciu: Filip Taleski

Liga Mistrzów. Vardar Skopje w trakcie odbudowy. Filip Taleski wraca do Macedonii

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Macedoński talent Filip Taleski w Vardarze Skopje. Zwycięzcy Ligi Mistrzów dokonują kolejnych transferów przed sezonem 2020/21.

W Skopje skończyły się złote czasy Siergieja Samsonenki, ale nowy właściciel Mihajlo Mihajlovski ma zapewnić przyzwoity poziom finansowania. Vardar Skopje przechodzi stopniową przebudowę, dostosowaną do ograniczonego budżetu.

Zwycięzcy Ligi Mistrzów potwierdzili pozyskanie francuskiego bramkarza Robina Cantegrela, a niedługo później rocznym kontraktem związał się Filip Taleski. Macedoński lewy rozgrywający trzy lata temu wyruszył do niemieckiego Rhein-Neckar Loewen jako objawienie Ligi Mistrzów w barwach Metalurga Skopje. W Bundeslidze był głównie rezerwowym, częściej pokazywał się w Europie, ale po dwóch latach Lwy rozstały się z Taleskim. Sezon w barwach Balingen też należy spisać na straty i 23-latek wróci do Macedonii, by odbudować karierę.

Taleski będzie rywalizować o miejsce w składzie z Christianem Dissingerem i pozyskanym z Czechowskim Niedźwiedzi Dmitrijem Santałowem, co oznacza, że obsada lewego rozegrania została właściwie ustalona. 

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Czy mecze piłkarskie są bezpieczne? Specjalista nie ma wątpliwości. "Duńskie badania to potwierdzają"

Nowy sternik Vardaru bardzo chciał też pozyskać portugalskiego środkowego Miguela Soaresa Martinsa, ale reprezentant kraju jest związany umową do 2023 roku i raczej nie ma mowy o jego transferze. Stąd inne nazwisko na liście życzeń - Luc Steins. Holender wyrobił sobie markę we Francji, gdzie w ostatnim sezonie był najlepszym strzelcem Toulouse. Reprezentant Oranje miałby zastąpić lidera Vardaru, Stasa Skubego (odejdzie do Mieszkowa Brześć).

W Skopje pozostanie Glieb Kałarasz, co raczej zamyka temat transferu Dawida Dawydzika. Jednym z prawych rozgrywających ma zostać reprezentant Iranu (jego personalia nie są na razie znane).

CZYTAJ:
Gwiazdy zostają w Skopje
Vujović znowu bez klubu

Czy podoba ci się przebudowa Vardaru?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (3):

 • jerseyus Zgłoś
  Skuteczność Taleskiego w poprzednim sezonie LM w barwach RNL - 36,7% (18/49). Odsądzany od czci i wiary Pehlivan miał w tym roku 46,4% (13/28), a Kulesz 51,7% (46/89). Biorąc pod uwagę
  Czytaj całość
  średnią Dissingera - 32,3%, to Vardar raczej nie będzie dominował na tej pozycji. No chyba, że Santałow utrzyma w elicie dyspozycję z grup C i D. W końcu Wiśle w dwóch meczach potrafił rzucić 11 bramek.
  • hbll Zgłoś
   Nazywanie Taleskiego wielkim talentem jest mocno na wyrost. Ma podobne warunki co Kulesz, jest z tego samego rocznika, a zawodnikiem jest 2 klasy gorszym. I o Kuleszu nikt nie mówi per
   Czytaj całość
   "talent" - on ma wejść w buty Karola Bieleckiego i pełnić podobną rolę w drużynie - armaty od zdobywania bramek na poziomie czołówki LM.
   • jerseyus Zgłoś
    Wygląda na to, że LR Vardaru będzie raczej dość chimeryczne. Chyba, że Taleski po powrocie do kraju przypomni sobie najlepsze czasy z Metalurga. A skoro jesteśmy przy tej pozycji -
    Czytaj całość
    ostatnia część rankingów drużynowych LM: LEWE ROZEGRANIE: 1. KIEL - 577 2. FLENSBURG - 544 3. MOTOR - 528 4. VESZPREM - 521 5. MIESZKOW - 515 6. BARCELONA - 506 7. PSG - 461 8. PORTO - 448 9. ZAGRZEB - 445 10. CELJE - 423 11. AALBORG - 416 12. PICK - 413 13. MONTPELLIER - 318 14. VIVE - 296 15. VARDAR - 294 16. ELVERUM - 248. To zestawienie pokazuje w czym tkwiła siła THW Kiel - w atomowej prawej ręce. Jednak kolejne miejsca na podium to mieszanina siły i sprytu. O ile Johannessen oprócz wejścia na szósty metr lubi też przyłożyć z drugiej linii, o tyle Puchowski to półlewy bardzo nietypowy i jednocześnie bardzo skuteczny. Nie można oczywiście zapomnieć o Dzidziusiu, bo on też dołożył się do wysokiego miejsca wikingów. Na 4 miejscu Veszprem. Niby wysoko, jednak trójka Lauge, Borozan, Mackovsek powinna na tej pozycji zwyczajnie pozamiatać. Szczególnie Vuko stać na duuużo więcej. Kolejny klub, który stać na więcej to PSG. Słaby sezon Hansena, do tego kontuzja i efekt w postaci środka tabeli. Od stawki zdecydowanie odstają 4 zespoły, w tym niestety Kielce. Na usprawiedliwienie jeden z najmłodszych zestawów na tej pozycji, ale wynik pary Kulesz-Pehlivan i tak zawstydzający.

    Komentarze (3)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL