Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Arne Senstad Newspix / Norbert Barczyk / PressFocus / NEWSPIX.PL / Na zdjęciu: Arne Senstad

Odmrożenie kadry szczypiornistek. Arne Senstad powołał kadrę, szansa dla talentu z Bundesligi

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Kadra szczypiornistek skorzysta ze zniesienia pandemicznych obostrzeń i po czterech miesiącach po raz pierwszy spotka się na zgrupowaniu. Trener Arne Senstad przyjrzy się liderce reprezentacji juniorek, Julii Niewiadomskiej.

Zgrupowanie w Cetniewie to pierwszy etap przygotowań kadry do grudniowych mistrzostw Europy. Z powodu pandemii koronawirusa awanse przyznano na podstawie wyników poprzedniego czempionatu i Polki mają prawie pół roku na przygotowania do grudniowych zmagań. O sparingach nie ma na razie mowy, ale Arne Senstad zamierza przynajmniej pracować we własnym gronie.

Norweg powołał 20 zawodniczek, w większości te, które pojawiały się na poprzednich zgrupowaniach. Brakuje przede wszystkim będącej w ciąży Kingi Achruk i szukającej klubu Sylwii Matuszczyk. W miejsce tej drugiej szansę dostanie Patrycja Noga, a po raz pierwszy z reprezentacją seniorek będzie trenować jedna z najzdolniejszych Polek, Julia Niewiadomska. Rozgrywająca była już dostrzegana przez ekspertów z EHF, a o jej potencjale świadczy pobyt w niemieckim bundesligowym Bensheim-Auerbach. 

Ostatni raz Polki spotkały się w lutym na krótkim krajowym zgrupowaniu. Kolejne planowano w marcu, przez meczami el. ME 2020 z Rumunkami (ostatecznie odwołanymi ---> CZYTAJ). Biało-Czerwone spędzą w Cetniewie prawie dwa tygodnie (2.-14.06), potem do zajęć wróci męska kadra. 

Bramkarki: Weronika Gawlik (MKS Perła Lublin), Adrianna Płaczek (Nantes), Barbara Zima (KPR Gminy Kobierzyce)

Skrzydłowe: Aneta Łabuda (Besancon), Magda Balsam, Dagmara Nocuń (obie Perła), Kinga Grzyb, Adrianna Górna,, Daria Zawistowska (wszystkie Metraco Zagłębie)

Rozgrywające: Karolina Kochaniak, Patrycja Świerżewska (obie Metraco Zagłębie Lubin), Monika Kobylińska (Brest), Marta Gęga, Aleksandra Rosiak (obie Perła Lublin), Karolina Kudłacz-Gloc (SG BBM Bietigheim), Julia Niewiadomska (Bensheim-Auerbach), Aleksandra Zych (Borussia Dortmund)

Kołowe: Joanna Szarawaga (Perła), Joanna Drabik, Patrycja Noga (obie Zagłębie)

ZOBACZ: Hiszpański klub pytał o polskie objawienie

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Czy mecze piłkarskie są bezpieczne? Specjalista nie ma wątpliwości. "Duńskie badania to potwierdzają"

Czy popierasz więcej powołań dla utalentowanych juniorek?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (3):

Komentarze (3)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL