Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Marko Vujin w barwach THW Kiel WP SportoweFakty / Szymon Łabiński / Na zdjęciu: Marko Vujin w barwach THW Kiel

Liga Mistrzów. Znany rozgrywający dostępny na rynku. Marko Vujin znów bez klubu

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Tylko rok spędził Marko Vujin w barwach Sportingu Lizbona. Utytułowany Serb rozstanie się z uczestnikiem fazy TOP 16 Ligi Mistrzów. Pick Szeged na dłużej związał się natomiast ze swoim mańkutem.

Do niedawna Marko Vujina uznawano za czołowego prawego rozgrywającego w Europie. Serb spędził siedem lat w THW Kiel, gdzie kolekcjonował tytuły. Wcześniej był jednym z liderów Veszprem. 

Z czasem Vujin przegrywał rywalizację z Haraldem Reinkindem i Steffanem Weinholdem i po sezonie 2018/19 opuścił Kilonię. Weteran parkietów przyjął ofertę ze Sportingu Lizbona, gdzie miał być jednym z liderów. Serb nie prezentował się jednak tak dobrze i po roku klub poinformował o rozstaniu z 35-latkiem. 

Vujin pozostaje bez nowego pracodawcy (przynajmniej oficjalnie). Sporting pożegnał też innych najbardziej doświadczonych graczy - Ivana Nikcevicia (może skończyć karierę) i Valentina Ghioneę (odejdzie do Dinama Bukareszt). Stanowisko opuści też trener Thierry Anti.

Swojego prawego rozgrywającego nie wypuści natomiast MOL-Pick Szeged. Luka Stepancić odrodził się po kiepskim okresie w Paryżu i przedłużył umowę aż do 2024 roku.

CZYTAJ: Juniorka w kadrze seniorek
CZYTAJ: Vardar Skopje w trakcie odbudowy

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Czy mecze piłkarskie są bezpieczne? Specjalista nie ma wątpliwości. "Duńskie badania to potwierdzają"

Czy Marko Vujin znajdzie klub w Lidze Mistrzów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (13):

Wszystkie komentarze (13)

Komentarze (13)

×
    Wszystkie komentarze (13)
    PRZEJDŹ NA WP.PL