Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Monika Marzec Getty Images / NurPhoto/NurPhoto / Na zdjęciu: Monika Marzec

PGNiG Superliga Kobiet. Zmiana na ławce Perły. Powrót Moniki Marzec

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Legenda lubelskiej piłki ręcznej znowu w drużynie mistrzyń Polski. Monika Marzec dołączyła do sztabu trenera Perły Kima Rasmussena.

Dotychczasowa asystentka Izabela Puchacz zrezygnowała z funkcji po zwolnieniu Roberta Lisa. Wakat obejmie Monika Marzec, która w Lublinie spędziła nieprzerwanie 10 lat (1993-2003) i dorobiła się statusu ikony klubu, m.in. w 2001 roku świętowała triumf w Pucharze EHF. Po dwóch latach występów w Buducnosti Podgorica wróciła na Lubelszczyznę i do 2011 roku dołożyła cztery kolejne tytuły mistrzyni Polski. 

Marzec ma już spore doświadczenie w pracy trenerskiej. Prowadziła m.in. kadrę młodzieżową i pomagała Sabinie Włodek w Perle Lublin. Od początku kadencji Arne Senstada jest asystentką Norwega w reprezentacji. 

Legendarna obrotowa Perły będzie współpracować z nowym szkoleniowcem Kimem Rasmussenem. - Odbyliśmy w zasadzie jedną, aczkolwiek długą rozmowę. Znamy się od kilku lat, więc nie miałam żadnych obiekcji, jeśli chodzi o jego osobę. Wiem jednak, że może nie być mi łatwo szybko przestawić się na ponowną pracę z zespołem każdego dnia, ale tak jak mówię, traktuję to w roli wyzwania i nie mogę się tego doczekać - powiedziała Marzec w rozmowie dla klubowej strony.

ZOBACZ: Gdańsk stolicą plażówki?
ZOBACZ: Znany rozgrywający wolny na rynku

ZOBACZ WIDEO: Rozgrywanie spotkań na siłę to narażanie zawodników? Bartosz Bednorz nie ma wątpliwości

Czy Perła zdobędzie mistrzostwo Polski?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (5):

 • Baloncesto Zgłoś
  Nową bramkarką lubelskiej ekipy została reprezentantka Chorwacji, Marina Razum, występująca ostatnio w HC Dunărea Brăila. Grając wcześniej w Lokomotivie Zagrzeb zaliczyła występy w
  Czytaj całość
  Challenge Cup, Lidze Mistrzyń, a także pucharze Cup Winners Cup. Z reprezentacją Chorwacji pojechała na ME w 2016 roku.
  • OSKAR_B Zgłoś
   W zespole będzie pewnego rodzaju ,,Wieża Babel", więc bardzo dobrze, że nie postawiono na wariant np. duńsko-duński, a na właściwie ,,2 trenera", bo tak trzeba nazywać to
   Czytaj całość
   stanowisko, szanując osoby, które ją zajmowały jak Iza Puchacz czy teraz Monika Marzec zakontraktowano ,,opcję polską". Trochę boję się ,,podzielonej szatni", ale z drugiej strony chcąc osiągać sukcesy w Europie trzeba szukać zawodniczki spoza Polski, bo nawet mając wydaję się najmocniejszy skład zbudowany na Polkach jaki się da nie ma gwarancji zdobywania ,,punktów" w Lidze Mistrzyń. Monika Marzec jest osobą spokojną, która przy ,,charakternym" KR może być ,,buforem" dla dziewczyn, bo sezon 2020/2021 przy tak ,,mocnym" Zagłębiu w naszej lidze może być bardzo trudny. Szkoda, że Zagłębie co najmniej 2 dziewczyny zwyczajnie w świecie ,,podkupiło", ale każdy wie, że nawet najlepszy pociąg nie pojedzie szybko bez dobrego maszynisty, a ten zwyczajnie w świecie jest mierny, wchodząc w nomenklaturę ,,kolejową".
   • Grieg Zgłoś
    Czyli współpraca na linii Rasmussen - selekcjoner też powinna układać się lepiej.
    Wszystkie komentarze (5)

    Komentarze (5)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL