Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Piotr Krępa WP SportoweFakty / Krzysztof Betnerowicz / Na zdjęciu: Piotr Krępa

PGNiG Superliga. Posiłki z ligi czeskiej. Drugi obrotowy blisko Stali Mielec

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Serb Kosta Petrović może zostać zawodnikiem Stali Mielec. Klub jest na najlepszej drodze do pozyskania drugiego obrotowego przed sezonem 2020/21.

Władze Stali Mielec stanęły przed dużym wyzwaniem, bo po wielu latach klub opuści wychowanek i zdecydowany lider w ataku Piotr Krępa (zagra w Enerdze MKS-ie Kalisz). Jak informowaliśmy, zastąpi go Białorusin Dzianis Krycki, który nie zostanie w Kaliszu głównie z powodu obranej taktyki budowania zespołu (wyłącznie na polskich graczach).

Stali prawdopodobnie uda się też pozyskać drugiego kołowego, mogącego występować zarówno w obronie, jak i ataku. 25-letni Kosta Petrović, dysponującymi dobrymi warunkami fizycznymi (195 cm, 108 kg), ostatnie trzy sezony spędził w czeskim średniaku, SKKP Handball Brno, gdzie zostawił po sobie dobre wrażenie. 

Mielczanie od lat penetrują mniej oczywiste kierunki i przeważnie mają nosa do działań na rynku, czego najlepszym przykładem są transfery Ołeksandra Kirilenki, Dzianisa Wołyncewa czy Miljana Ivanovicia. Stal prawdopodobnie ściągnie jeszcze leworęcznego prawego rozgrywającego, w grę wchodzi też pozyskanie lewego rozgrywającego młodszego pokolenia.

ZOBACZ TEŻ:

Trudna droga Polaków do ME 2022
Reprezentantka Chorwacji w Lublinie

ZOBACZ WIDEO: Polska medalistka olimpijska pomaga seniorom w czasie epidemii. "Jeździliśmy i pytaliśmy, kto jakiej pomocy potrzebuje"

Czy Stal najbardziej potrzebowała wzmocnień na pozycji obrotowego?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL