Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Mateusz Jachlewski Materiały prasowe / Na zdjęciu: Mateusz Jachlewski

PGNiG Superliga. Transfery. Wielki początek budowy Torus Wybrzeża. Mateusz Jachlewski na pokładzie

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Torus Wybrzeże Gdańsk dokonało pierwszego transferu przed nowym sezonem. Do zespołu znad morza dołączył Mateusz Jachlewski, który przez ostatnich czternaście sezonów reprezentował klub z Kielc.

Mateusz Jachlewski pochodzi z Trójmiasta, jednak nie zdążył wcześniej zadebiutować w barwach Wybrzeża. Gdy był zawodnikiem SMS-u, dziesięciokrotny mistrz Polski upadł. Po nauce w Szkole Mistrzostwa Sportowego, przeszedł do AZS-u AWFiS Gdańsk. Od 2006 roku reprezentował barwy PGE VIVE Kielce.

Zawodnik ma być olbrzymim wzmocnieniem Torus Wybrzeża. - Cieszę się, że Wybrzeże było mną zainteresowane. Czuję, że mogę jeszcze pograć przez kilka lat. Kierowałem się tym, by wybrać stabilny klub, a do tego podoba mi się koncepcja z oparciem gry na młodych zawodnikach, a czuję że mogę im dużo pomóc. Tym bardziej się cieszę, że będę mógł reprezentować klub z mojego miasta  - powiedział Mateusz Jachlewski po podpisaniu umowy z gdańskim klubem.

- Zawodnik z takim doświadczeniem będzie w naszej drużynie. Poza samą klasą zawodnika, który może wnieść dużo na parkiet, może też dać wiele naszej szatni. W drużynie są młodzi zawodnicy, którzy potrzebują zdobyć doświadczenie. Nie ma lepszej opcji niż Mateusz, który z Gdańska wyfrunął na szerokie wody - dodał Damian Wleklak, menedżer zespołu.
W przyszłym sezonie Torus Wybrzeże Gdańsk ponownie będzie walczyło w PGNiG Superlidze. Jak już informowaliśmy, w zespole ma dojść do wielu znaczących zmian. 35-letni Jachlewski to pierwsze wzmocnienie tego klubu.

Podczas swojej kariery, Mateusz Jachlewski 11 razy zdobywał mistrzostwo Polski, a z reprezentacją Polski był wicemistrzem świata. Jachlewski podpisał dwuletni kontrakt z klubem z Gdańska. Obecnie ważne kontrakty mają Damian Didyk, Krzysztof Gądek, Patryk Pieczonka, Jakub Powarzyński i Dawid Wodziński.
ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: perfekcyjnie wykonał rzut wolny. Bramkarz bohaterem!

Czy Mateusz Jachlewski będzie liderem Torus Wybrzeża?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (9):

 • on6999 Zgłoś
  wisła moze idz na targ i kup sobie jakies szpilki zamiast czytac GAZELĘ BIZNESU...hhhha
  • WISŁA1947 Zgłoś
   A jak tam "rozmowy ostatniej szansy" w kieleckim kabarecie? Ponoć Gazela Biznesu miała dać czas zawodnikom do namysłu do końca maja. Coś się Gazela nie chwali efektami tych
   Czytaj całość
   rozmów :) Gazela bywa w ogóle w Kielcach czy już tylko wpadł w sidła Warszawki ?:)
   • kck Zgłoś
    To może być dla Siwego świetne miejsce do rozpoczęcia kariery trenerskiej, już wcześniej wspominał, że sprawia mu dużo przyjemności wprowadzenie młodych ludzi w tajniki piłki
    Czytaj całość
    ręcznej. Na dzień dzisiejszy chyba żaden klub w Polsce nie ma tylu zawodników w grupach młodzieżowych. Ich plan może się okazać niebezpieczny, bo bazowanie tak szeroko na zdolnej młodzieży może ich skazać na miejsca w dolnych rejonach SL a jak przyjdzie gorszy okres to będzie nieciekawie(sezon wcześniej w ostatniej chwili się uratowali). Niestety Gdańsk nie ma szczęścia do zawodowego sportu wcześniej problemy finansowe Trefla, od jakiegoś czasu źle się dzieje w Lechii może Wybrzeże wszelkie problemy ominą.
    Wszystkie komentarze (9)

    Komentarze (9)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL