Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Zlatko Horvat WP SportoweFakty / Roksana Bibiela / Na zdjęciu: Zlatko Horvat

Piłka ręczna. Sensacyjne wieści z Chorwacji. Zlatko Horvat zmieni klub

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Tego nikt się nie spodziewał. Legenda RK PPD Zagrzeb Zlatko Horvat po 18 latach postanowił opuścić mistrzów Chorwacji i przenieść się do Metalurga Skopje.

Mówiłeś RK PPD Zagrzeb, myślałeś Zlatko Horvat. Prawoskrzydłowy reprezentacji Chorwacji rokrocznie był liderem zespołu, wyróżniał się w Lidze Mistrzów i dorobił się statusu ikony. Wydawało się, że Horvat pozostanie w Zagrzebiu do końca kariery. 

36-latek uznał jednak, że potrzebuje nowych wyzwań i po 18 (!) sezonach odejdzie z RK PPD Zagrzeb. Chorwat wybrał ofertę z Metalurga Skopje, z którym związał się na rok. Macedoński klub jakiś czas temu rozpoczął ofensywę transferową, ściągnął m.in. Momira Rnicia i Branko Kankarasa. 

Decyzja Horvata jest bardzo zaskakująca, bowiem otrzymał propozycję przedłużenia umowy z Zagrzebiu, a potem RK miało zatrudnić swoją legendę w sztabie szkoleniowym.

Prawoskrzydłowy to jeden z najbardziej utytułowanych szczypiornistów w swoim kraju. Niemal nieprzerwanie od 2005 roku występuje w kadrze, zdobył wiele medali wielkich imprez, ale ani jednego złotego. Po raz ostatni na podium stał podczas ME 2020 (srebro).

ZOBACZ: Hit transferowy Wybrzeża
ZOBACZ: Dwa wzmocnienia Piotrcovii

ZOBACZ WIDEO: Polska medalistka olimpijska pomaga seniorom w czasie epidemii. "Jeździliśmy i pytaliśmy, kto jakiej pomocy potrzebuje"

Czy jesteś zaskoczony transferem Horvata?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL