Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Mait Patrail Getty Images / Martin Rose / Na zdjęciu: Mait Patrail

Piłka ręczna. Estończyk w Rhein-Neckar Loewen, pełna obsada koła w Barcelonie

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Niespodziewany ruch Rhein-Neckar Loewen. Byli mistrzowie Niemiec sięgnęli po Maita Patraila z Hannoveru. FC Barca Lassa podpisała z kolei kontrakt z ostatnim obrotowym.

Transfer Estończyka do Mannheim to swego rodzaju paradoks. Dekadę temu Maita Patraila uznawano za materiał na zawodnika wielkiego formatu. Rosły rozgrywający był królem strzelców ME juniorów w 2008 roku, które odbywały się w jego ojczyźnie. Dobrze radził sobie w Kadetten Schaffhausen, w sezonie 2010/11 rzucił aż 74 bramki w Lidze Mistrzów. Szybko trafił do Bundesligi, od 2012 roku grał w TSV Hannover-Burgdorf, ale po udanym okresie zdrowie zaczęło niedomagać i Estończyk stał się rozgrywającym jakich wielu w Bundeslidze. 

Hannover niedawno ogłosił rozstanie z Patrailem, z okazji skorzystało Rhein-Neckar Loewen, które potrzebowało zmiennika po odejściu Steffena Faetha do Erlangen. 32-latek zrobi kolejny krok w karierze, w sezonie 2020/21 przywdzieje żółtą koszulkę.

Bez niespodzianki w Barcelonie. Cedric Sorhaindo zdecydował się przedłużyć o rok umowę z Barceloną. Tym samym Francuz dołączył do obsady kołowych na sezon 2020/21. Oprócz niego, ważny kontrakt ma jego rodak Ludovic Fabregas, a niedawno do Katalonii ściągnięto wielki talent z Porto, Luisa Frade.

Do zespołu mistrzów Portugalii trafił natomiast obrotowy Manuel Spaeth. Pozyskanie Niemca raczej ostatecznie zamyka dywagacje na temat transferu Dawida Dawydzika do Porto.

ZOBACZ: Sensacyjna decyzja legendy
ZOBACZ: Gwiazdy łączone z Vardarem Skopje

ZOBACZ WIDEO: Polska medalistka olimpijska pomaga seniorom w czasie epidemii. "Jeździliśmy i pytaliśmy, kto jakiej pomocy potrzebuje"

Czy jesteś zdziwiony transferem Patraila?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL