Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Patryk Walczak Getty Images / TF-images / Na zdjęciu: Patryk Walczak

Oficjalnie: Patryk Walczak w Vardarze Skopje!

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Transferowe wydarzenia lata w polskiej piłce ręcznej. Patryk Walczak został zawodnikiem Vardaru Skopje, zwycięzcy Ligi Mistrzów sezonu 2018/19.

Kilkadziesiąt godzin temu informowaliśmy, że negocjacje były na bardzo zaawansowanym etapie i wszystko wskazywało na rychłe podpisanie umowy. Niedługo później Patryk Walczak związał się z Vardarem Skopje roczną umową z opcją przedłużenia na kolejny sezon. W stolicy Macedonii będzie jednym z trzech obrotowych obok kapitana Stojancze Stoiłowa i Rosjanina Glieba Kałarasza. 

Wprawdzie Vardar stracił wiele swoich gwiazd, a na czele klubu nie stoi już miliarder Siergiej Samsonenko, ale nowy właściciel Mihajlo Mihajlovski zamierza utrzymać zespół na poziomie Ligi Mistrzów. Stąd m.in. transfery Marko Vujina, przedłużenie kontraktów z Christianem Dissingerem, Timurem Dibirowem czy Borko Ristowskim.

Walczak to pierwszy Polak w Vardarze. Obrotowy ostatnie dwa lata spędził w niemieckim drugoligowcu TuS N-Luebbecke. W 2016 roku Walczak został zawodnikiem VIVE, przebił się do reprezentacji Polski, ale z powodu niedostatecznej liczby minut na parkiecie trafił na wypożyczenie do francuskiego Massy. W 2018 roku rozstał się z VIVE i związał się z TuS, gdzie w pierwszym sezonie był jednym z liderów. 

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: pokaz siły Lindsey Vonn. "Maszyna!"

Czy transfer Walczaka to zaskoczenie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL