Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Mateusz Wróbel WP SportoweFakty / Michał Mieczkowski / Na zdjęciu: Mateusz Wróbel

PGNiG Superliga. Kluczowy kontrakt Torus Wybrzeża. Mateusz Wróbel na dwa lata w Gdańsku

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Reprezentant Polski i kluczowy strzelec Torus Wybrzeża Gdańsk, Mateusz Wróbel podpisał dwuletni kontrakt ze swoim dotychczasowym klubem. Rozmowy z rozgrywającym były kluczowe przy budowaniu składu.

Przypomnijmy, że poza młodymi zawodnikami wiadomo już, że w Torus Wybrzeżu Gdańsk będzie występował wieloletni reprezentant Polski Mateusz Jachlewski, który przeszedł z PGE VIVE Kielce. W ubiegłym sezonie zdecydowanie najlepszym strzelcem zespołu był Mateusz Wróbel.

Rozgrywający w 20 meczach rzucił aż 113 bramek, co dało mu 4. miejsce w klasyfikacji strzelców PGNiG Superligi. Gdyby nie uraz, spokojnie mógłby zająć przynajmniej drugie miejsce wśród najskuteczniejszych. Wróbel w gdańskim zespole występuje już od sezonu 2016/17 i przez cztery lata rzucił 448 bramek dla czerwono-biało-niebieskich w 121 ligowych meczach.

Zawodnik, który wcześniej przez pięć lat grał w Spójni Gdynia mocno zżył się z Trójmiastem. - Mogę powiedzieć, że cieszę się że zostałem w Gdańsku na kolejne dwa lata. Wierzę w to, że w najbliższym czasie zespół będzie osiągał jeszcze lepsze rezultaty niż w poprzednich sezonach. O mojej decyzji zadecydowało wiele kwestii. Przyznam, że rozmowy były bardzo długie, jednak zakończyły się pozytywnie i jestem zadowolony, że zostaję w Gdańsku - powiedział rozgrywający.

Pozostanie najskuteczniejszego strzelca w klubie postrzegają jako duży sukces. - Cieszymy się, że Mateusz został w klubie. Mimo wielu ofert i to lepszych, zaufał nam i zostaje w Torus Wybrzeżu Gdańsk. Bardzo nam zależało, żeby najlepszy zawodnik sezonu 2019/20 został z nami, jednak też działaliśmy roztropnie - przekazał Damian Wleklak, menedżer Torus Wybrzeża.

Na początek przyszłego tygodnia planowane są kolejne ruchy kadrowe w gdańskim zespole.

Czytaj także: 
Michał Olejniczak w PGE VIVE Kielce 
Byli Nafciarze zagrają na Węgrzech

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: pokazali, jak na nartach skakać do wody

Czy pozostanie Mateusza Wróbla w Torus Wybrzeżu jest niespodzianką?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL