Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Grunwald Poznań Materiały prasowe / Grunwald Poznań / Na zdjęciu: Grunwald Poznań

ZPRP ma nowy pomysł na I ligę. Przełomowy sezon 2021/22

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
16 zespołów zamiast 44. Jedna liga centralna i pozostałe regionalne. To projekt zmian w funkcjonowaniu I ligi od sezonu 2021/22.

44 zespoły w I lidze to tylko plan na sezon "popandemiczny". Według propozycji ZPRP, I liga od sezonu 2021/22 będzie liczyć tylko 16 drużyn. W najbliższych miesiącach gra będzie toczyć się nie tylko o awans do Superligi, ale także o miejsce w czołowej czwórce grupy, gwarantującej udział w rozgrywkach I ligi centralnej. Pozostałe zespoły zagrają w 3-4 grupach regionalnej I ligi. 

ZPRP argumentuje reformę chęcią podniesienia rangi i poziomu rozgrywek, pozyskania sponsora tytularnego rozgrywek oraz ewentualnego nadawcy telewizyjnego. Pomysł wydaje się być racjonalną odpowiedzią na utyskiwania na I ligę w dotychczasowym kształcie, których poziom i prestiż odbiegają od standardów sprzed kilku lat. Zmiany mają także pomóc zwycięzcom spełnić warunki licencyjne w Superlidze. 

Związek jednocześnie podzielił uczestników rozgrywek sezonu 2020/21 na cztery grupy (ZOBACZ).

CZYTAJ: Łódź ma najlepszych juniorów

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: pokaz siły Lindsey Vonn. "Maszyna!"

Czy podoba ci się projekt ZPRP?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (10):

 • Handball 77 Zgłoś
  Moim zdaniem pomysł bardzo dobry tylko jeszcze bym trochę udoskonalił. Otóż I ligę centralną zostawiłbym jako "I ligę" natomiast "I ligę regionalną" przemianował
  Czytaj całość
  na "II ligę" a "II Ligę" na "III ligę" i tak dalej. Jeżeli chodzi o awanse i spadki i tak dalej to "II ligę podzielił na 2 grupy lub 3 grupy, jeżeli "II liga" podzielona byłaby na 2 grupy to wówczas awans do "I ligi" uzyskały by zespoły, które wygrały swoją grupę a drużyny, które zajęły drugie miejsce w swoich grupach rozegrałyby między sobą baraż a następnie zwycięzca baraży zagrałby o awans do "I ligi" z 14 drużyną "I ligi". Jak natomiast "II liga" składałaby się z 3 grup to wówczas awansowałby tylko zwycięzca swojej grupy i z "I ligi" spadałyby 3 zespoły.
  • super trener Zgłoś
   Brawo ZPRP, nareszcie ktoś pomyślał bo to co było zrobione z tą I ligą to były kpiny. Jeszcze raz brawo nareszcie najlepsi chłopcy pójdą grać do tych 16-tu zespołów i przynajmniej
   Czytaj całość
   będzie jakiś normalny poziom, pozdrawiam.
   • SteguArenaOpole Zgłoś
    Ja bym postulował aby nowa I liga została włączona organizacyjnie do PGNIG Superligi . Mogło by to oznaczać np. określenie pewnych wymogów by klub mógł zagrać w tej I lidze (
    Czytaj całość
    finansowe i organizacyjne ). Oczywiście wymogi musiałyby byc mniejsze niż w Superlidze , ale pozwoliłyby zwycięzcy ligi przejść „bezbolesnie” proces licencyjny i awans do Superligi.
    Wszystkie komentarze (10)

    Komentarze (10)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL