Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Arkadiusz Moryto WP SportoweFakty / Krzysztof Betnerowicz / Na zdjęciu: Arkadiusz Moryto

PGNiG Superliga może ruszyć z kibicami. Ważna decyzja rządu

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Od 17 lipca publiczność będzie mogła wrócić na trybuny hal. Część pandemicznych obostrzeń została poluzowana, co oznacza, że rozgrywki PGNiG Superligi ruszą prawdopodobnie z udziałem kibiców.

Rządowy portal gov.pl ogłosił, że od 17 lipca m.in. w wydarzeniach sportowych będzie mogło uczestniczyć ponad 150 osób. Z zasadami dystansu społecznego mają być udostępnione hale sportowo-widowiskowe, a kibice zajmą do 50 proc. wszystkich miejsc (rzędy naprzemiennie, z zachowaniem jednego wolnego miejsca między uczestnikami). 

Decyzja rządu umożliwi stopniowy powrót kibiców na trybuny. W czasie pandemii PGNiG Superliga Mężczyzn poważnie rozważała nawet start bez udziału widzów i przygotowywała alternatywny plan transmisji z wszystkich spotkań. 

Jeśli rozporządzenie nie ulegnie zmianie do początku września, to już podczas inauguracji PGNiG Superligi pojawią się kibice. To także dobra decyzja dla PGE VIVE Kielce - mistrzowie Polski rozpoczęli sprzedaż karnetów, mających pomóc przetrwać w dotychczasowym składzie, bez gwarancji wpuszczenia fanów na widownię.

ZOBACZ: 

Skrzydłowy Wisły w Kaliszu
Znany gracz obrał egzotyczny kierunek

ZOBACZ WIDEO: Piłka nożna. Nieodpowiedzialne zachowanie kibiców Legii. Minister Szumowski zabrał głos

Czy popierasz luzowanie obostrzeń?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (14):

Wszystkie komentarze (14)

Komentarze (14)

×
    Wszystkie komentarze (14)
    PRZEJDŹ NA WP.PL