Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Mateusz Jankowski Materiały prasowe / PGNiG Superliga / Na zdjęciu: Mateusz Jankowski

PGNiG Superliga. Gwardia montuje skład. Kapitan zostaje, kolejna szansa Wiktora Kawki

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Mateusz Jankowski na kolejne trzy lata związał się z Gwardią Opole i zapowiedział, że w tym klubie zamierza zakończyć karierę. Kolejną umowę podpisał też Wiktor Kawka.

Jankowski przeniósł się do Opola sześć lat temu i stał się jednym z symboli zespołu. Obrotowy jest pierwszym wyborem w ataku, tworzy też linię defensywy i przy okazji pełni funkcję kapitana. Z Gwardią sięgnął po brązowy medal w sezonie 2018/19, będąc jednym z najlepszych kołowych ligi. 

- Chyba już nie potrafię wyobrazić sobie siebie w innym miejscu. Myślę, że tutaj zawieszę swoje buty na kołku - skomentował Mateusz Jankowski, który rzucił dla opolan już 537 bramek w 171 meczach.

Kolejną szansę w Gwardii dostał Wiktor Kawka. Rozgrywający przychodził ze Stali Mielec jako objawienie Superligi, ale poważna kontuzja kolana nie pozwoliła mu zaprezentować pełni możliwości. Po urazie nie przypominał siebie z najlepszych czasów. 

- Mocno wierzę w Wiktora. Długo przeszkadzały mu kontuzje, ostatniego sezonu całościowo z pewnością nie może zaliczyć do udanych. To jednak ogromny pracuś, dlatego jestem przekonany, że kolejny rok będzie dla niego o wiele lepszy - podkreślił dyrektor sportowy Tomasz Wróbel.

ZOBACZ:
Ważny gracz zostaje w Gdańsku
Duża kwota na koncie zbiórki VIVE

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: kuriozalny samobój z polskiej ligi

Czy Mateusz Jankowski to jeden z trzech najlepszych polskich obrotowych w Superlidze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL