Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Doruk Pehlivan (z lewej) Materiały prasowe / Anna Benicewicz-Miazga / Na zdjęciu: Doruk Pehlivan (z lewej)

PGNiG Superliga. Oficjalnie: Doruk Pehlivan wypożyczony do Bundesligi. Zagra w GWD Minden

Bartek Choinkowski
Bartek Choinkowski
Zgodnie z zapowiedziami, Doruk Pehlivan zagra w Bundeslidze. Turek, uchodzący za jednego z najbardziej utalentowanych rozgrywającychm dołączy do GWD Minden.

O zainteresowaniu niemieckiego klubu usługami 21-latka pisaliśmy w czerwcu (więcej o tym znajdziesz TUTAJ). Chociaż o Doruka Pehlivana miały bić się kluby nie tylko zza naszej zachodniej granicy, ale także z Rumunii i Francji, w grę wchodziły głównie dwa niemieckie zespoły: Frisch Auf! Goeppingen oraz TSV GWD Minden. Koniec końców rozgrywający PGE Kielce zdecydował się wybrać ofertę 15. drużyny minionego sezonu DKB Handball Bundesligi

W nowym klubie Pehlivan zastąpi Mariana Michalczika, który odszedł do Fuechse Berlin. W zespole z Minden Turek będzie występował na zasadzie wypożyczenia z PGE Kielce przez najbliższe dwa sezony.

- Własnie zakończyłem swój pierwszy sezon w Lidze Mistrzów w barwach PGE Kielce i zdobyłem dużo doświadczenia. Myślę, że Bundesliga to bardzo wymagające rozgrywki i dobre miejsce dla każdego zawodnika chcącego się dalej rozwijać. Chcę dać z siebie wszystko w nowym zespole i nauczyć się wielu rzeczy - powiedział Pehlivan, cytowany w oficjalnym komunikacie GWD Minden.

Nowy kołowy w Stali Mielec - zobacz więcej!

ZOBACZ WIDEO: Jacek Nawrocki: Wszystkiego nie zrobimy. Widać dużą poprawę

Czy Doruk Pehlivan powinien zostać w PGE Kielce?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (27):

Wszystkie komentarze (27)

Komentarze (27)

×
    Wszystkie komentarze (27)
    PRZEJDŹ NA WP.PL