Najnowsze Wyniki/Kalendarz
reprezentacja Polski w piłce ręcznej WP SportoweFakty / Sebastian Maciejko / Na zdjęciu: reprezentacja Polski w piłce ręcznej

Polacy z dziką kartą do MŚ 2021!

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Polscy szczypiorniści wystąpią jednak podczas MŚ 2021. Według nieoficjalnych informacji, IHF przyznała naszej reprezentacji bilet do Egiptu.

Od kwietnia Polacy musieli liczyć na przychylność IHF - z powodu pandemii koronawirusa odwołano kwalifikacje MŚ 2021, przyznając awanse wyłącznie na podstawie wyników ME 2020. Podczas czempionatu Biało-Czerwoni odpadli w rundzie wstępnej i tym samym nie załapali się do grona uczestników styczniowych mistrzostw.

Pomimo protestów, jedyną nadzieją na wyjazd do Egiptu była dzika karta od IHF. Jedna miała trafić do Europy, drugą przypisywano Amerykanom, mocno inwestującym w piłkę ręczną.

Według naszych informacji, dwa zaproszenia przypadną jednak Europejczykom - Polakom i Rosjanom. W przypadku Biało-Czerwonych ta decyzja nie powinna dziwić - w 2023 roku Polska będzie współgospodarzem mistrzostw świata wraz ze Szwedami.

Polscy szczypiorniści po raz ostatni wystąpili w MŚ w 2017 roku. Ostatni turniej obejrzeli w domu po odpadnięciu w prekwalifikacjach w Portugalii.

Aktualizacja: IHF oficjalnie potwierdził przyznanie dzikich kart Polakom i Rosjanom!

ZOBACZ WIDEO: Kolarstwo. Tour de Pologne pierwszym wyścigiem etapowym w sezonie. "Zgłaszają się wielkie nazwiska!"

Czy spodziewałeś/aś się dzikiej karty dla Polaków?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (16):

  • handballek Zgłoś
   Liczę jednak że do 2 rundy się załapiemy. Jest 7 drużyn z Afryki poza Egiptem i Tunezją 5 potencjalnie dużo słabszych ekpip do tego Urugwaj Bahrajn Japonia Korea + 2 które
   Czytaj całość
   zakwalifikują się z Ameryki. Daje nam 11 dużo słabszych ekip od nas. Dalej mamy szereg drużyn z którymi możemy powalczyć Argentyna Brazylia Tunezja Katar Austria Białoruś Czechy Rosja.Uważam że nie jesteśmy na straconej pozycji
   • Grieg Zgłoś
    @handballek: Podobno jesienią, we wrześniu lub październiku. Jedno jest pewne - jako beneficjenci dzikiej karty trafimy do ostatniego koszyka, więc przy mało sprzyjającym losowaniu
    Czytaj całość
    możemy wrócić do domu już po trzech meczach (w fazie wstępnej będziemy mieć 8 czterozespołowych grup, z których awansują wszyscy poza outsiderami, a później 4 sześciozespołowe grupy, z których po dwa najlepsze zespoły awansują do 1/4 finału).
    Wszystkie komentarze (16)

    Komentarze (16)

    ×
     Wszystkie komentarze (16)
     PRZEJDŹ NA WP.PL