Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Mariusz Kempys Materiały prasowe / OLIMPIA MEDEX PIEKARY ŚLĄSKIE / Na zdjęciu: Mariusz Kempys

I liga. Ciekawe ruchy u śląskich beniaminków

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Zagłębie Sosnowiec z weteranem ligowych parkietów, Viret Zawiercie z bramkarzem z przeszłością w PGNiG Superlidze. Beniaminkowie pierwszej ligi szykują się do walki o ligę centralną.

W przyszłym sezonie I liga ma liczyć 16 zamiast 44 zespołów. To efekt reorganizacji rozgrywek, w wyniku której powstanie jedna liga centralna i ligi regionalne. Gra będzie zatem toczyć się także o miejsce na szczeblu ogólnopolskim.

Nowi pierwszoligowcy z Górnego Śląska chcą walczyć nie tylko o utrzymanie. Zagłębie Sosnowiec pozyskało z Olimpu Grodków Sebastiana Kolankę oraz byłych zawodników pierwszoligowych klubów Dawida Mięsopusta i Sebastiana Danysza. Awans do I ligi pomogli wywalczyć wcześniej Maciej Chromy, Arkadiusz Kowalski i Łukasz Płonka, czyli liderzy Olimpii MEDEX Piekary Śląskie ze zwycięskiego sezonu 2018/19. Wszyscy zostają w klubie.

Z parkietem nie żegna się jeszcze legenda śląskich klubów, Mariusz Kempys. 43-latek, były król strzelców ekstraklasy z sezonu 2007/08, będzie jednocześnie pełnił funkcję II trenera. Weteran już raz zawiesił karierę (CZYTAJ), ale członek klubu "1000 bramek w Superlidze" wrócił do gry w barwach Zagłębia.

Do Viretu CMC Zawiercie trafił natomiast Marcin Teterycz, przez dwa lata bramkarz Sandra Spa Pogoni Szczecin. Epizod w Superlidze ma na koncie nowy rozgrywający Jakub Romian, który zadebiutował w najwyższej klasie rozgrywkowej podczas pobytu w rozpadającym się Śląsku Wrocław. Ostatni sezon spędził w MTS-ie Chrzanów.

ZOBACZ:

Sukces ZPRP na salonach

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: piłkarze z A klasy mogą się poczuć jak w Ekstraklasie. Nowa szatnia robi wrażenie!

Czy Zagłębie Sosnowiec może powalczyć o zwycięstwo w I lidze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

 • Jaworznianin Zgłoś
  Drodzy redaktorzy nauczcie się w końcu, że nie wszystko co leży w tzw. województwie śląskim, to Śląsk. Tutaj piszecie o dwóch klubach z Zagłębia Dąbrowskiego. Oprócz tego w ramach
  Czytaj całość
  tzw. województwa śląskiego są inne MAŁOPOLSKIE ziemie - Zagłębie Krakowskie (Jaworzno), Ziemia Częstochowska, Żywiecczyzna i okolice Bielska-Białej. Reasumując my Małopolanie nie życzymy sobie, żeby o nas pisać per "Śląsk", "śląskie" itp itd.
  • Abalo Zgłoś
   Panie Redaktorze, Z najlepszej mojej wiedzy Zagłębie Sosnowiec NIE pozyskało z Olimpu Grodków Sebastiana Kolankę. Proszę dobrze weryfikować informacje, bo ta jest niestety
   Czytaj całość
   nieprawdziwa. Chyba, że brakło w artykule słowa NIE, to proszę je dopisać....

   Komentarze (2)

   ×
   PRZEJDŹ NA WP.PL