Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kirył Kniaziew WP SportoweFakty / Krzysztof Betnerowicz / Na zdjęciu: Kirył Kniaziew

PGNiG Superliga. Kirył Kniaziew w Tarnowie. Gracz z 2. Bundesligi blisko Grupy Azoty

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Niedawny lider Energi MKS-u Kalisz podpisał kontrakt z Grupą Azoty Tarnów. Do Małopolski ma także przenieść się Przemysław Mrozowicz z VfL Luebeck-Schwartau.

Białorusin od lat występuje w PGNiG Superlidze. Najpierw był ważną postacią Pogoni Szczecin, ostatnio reprezentował Energę MKS Kalisz. Z dotychczasowym klubem rozstał się po sezonie 2019/20, bo nowy trener Tomasz Strząbała preferuje kadrę opartą wyłącznie na Polakach.

Kirył Kniaziew może być dużym wzmocnieniem Grupy Azoty Tarnów. W poprzednich rozgrywkach, pomimo przerwy spowodowanej kontuzją, rzucił 82 bramek w 14 meczach, przez kilka tygodni zajmował miejsce w ścisłej czołówce strzelców. Orędownikiem jego transferu był nowy trener tarnowian Patrik Liljestrand, który pracował z Białorusinem w Kaliszu. Kniaziew podpisał na razie roczną umowę z Grupą Azoty.

Według naszych informacji, do Tarnowa przeniesie się też Przemysław Mrozowicz. To 24-letni Zagłębia Lubin, który ostatnie kilka miesięcy (od stycznia) spędził na wypożyczeniu w niemieckim drugoligowcu VfL Luebeck-Schwartau. Na zapleczu Bundesligi, do czasu zawieszenia rozgrywek, zdążył rozegrać sześć spotkań i rzucił siedem bramek.

Na początku przyszłego tygodnia Grupa Azoty oficjalnie zaprezentuje skład na nowe rozgrywki. 

ZOBACZ:
Brazylijczyk w Gdańsku
Duże zmiany w MMTS-ie

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: nie tylko świetnie skacze o tyczce. Akrobatyczne umiejętności Piotra Liska

Czy Kniaziew będzie wzmocnieniem Grupy Azoty?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL