Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Xavier Sabate WP SportoweFakty / Kuba Hajduk / Na zdjęciu: Xavier Sabate

PGNiG Superliga. Orlen Wisła Płock stawia na nastolatka. Oliwier Kamiński z kontraktem

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Ma zaledwie 16 lat, a już związał się z Orlenem Wisłą Płock na pięć sezonów. Oliwier Kamiński ma szansę zadebiutować w zespole wicemistrzów Polski.

Nastolatek jest uznawany za wielki talent. Występuje na prawym rozegraniu, dysponuje dobrymi warunkami fizycznymi (190 cm, 75 kg). Niedawno na jednym z treningów SMS ZPRP Płock wypatrzył go trener seniorów Xavier Sabate.

- Wspólnie z Oliwierem i jego rodzicami odbyliśmy spotkanie, w którym uczestniczył także Xavi. Wszystko zakończyło się podpisaniem pięcioletniego kontraktu, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni. Oliwier w tym okresie przygotowawczym rozpoczął treningi pod okiem trenera Sabate i teraz w zasadzie wszystko zależy od niego. Będzie uprawniony do występów zarówno w pierwszym zespole Wisły, jak i Wisły Płock II, a także w rozgrywkach juniorskich. Do tego jest reprezentantem Polski. Widzimy w nim duży potencjał, ale chcemy, aby wszystko odbywało się stopniowo, krok po kroku. Musimy pamiętać, że ma dopiero 16 lat - tłumaczy kulisy decyzji dyrektor sportowy Adam Wiśniewski.

- Na pewno byłem zaskoczony całą tą sytuacją i całkowicie się tego nie spodziewałem. Nawet nie sądziłem, że takie coś jest w ogóle możliwe. Rozmawiałem z trenerem Sabate i ustaliliśmy, że podstawowym celem na ten rok jest zrozumieć taktykę i wzmocnić się fizycznie. Same treningi z tak doświadczonymi zawodnikami to niesamowita przyjemność. W drużynie jest fajna atmosfera, bardzo mi się podoba. Otrzymuję wiele wskazówek i podpowiedzi, także mogę na tym tylko zyskać. Jeśli chodzi o grę, to bardziej nastawiam się na drugi zespół i rozgrywki juniorskie - skomentował Oliwier Kamiński w rozmowie z sprwislaplock.pl.

W sezonie 2020/21 głównym wyborem na prawym rozegraniu będą Hiszpan David Fernandez i Serb Predrag Vejin.

ZOBACZ:

Rhein-Neckar Loewen zamyka skład
Rewolucja w piłce ręcznej?

ZOBACZ WIDEO: Siatkówka. Polska - Niemcy. Powrót po 4 miesiącach przerwy. "Pierwsze akcje były na wciśniętym sprzęgle"

Czy Wisła Płock powinna dać szansę większej liczbie Polaków?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (9):

 • kck Zgłoś
  Informacja prasowa od PGE:"Na wniosek Stowarzyszenia Kultury Fizycznej Klub Sportowy VIVE Kielce PGE Polska Grupa Energetyczna rozwiązała za porozumieniem stron umowę sponsoringu
  Czytaj całość
  tytularnego zawartą 1 lipca 2019 roku.Zgodnie z umową, PGE Polska Grupa Energetyczną była sponsorem tytularnym drużyny piłki ręcznej PGE Kielce od 2017 r. (do 1 lipca 2020 r. Klub występował pod nazwą PGE VIVE Kielce).Po wycofaniu się firmy VIVE Textile Recycling, Klub znalazł drugiego sponsora tytularnego. Propozycja nowej nazwy drużyny, zgodnie z zapisami w umowie, została przedstawiona PGE przez Zarząd Klubu. Ze względów wizerunkowych PGE nie udzieliła zgody na zaproponowane rozwiązanie. W związku z powyższym Klub wystosował wniosek o rozwiązanie umowy pomiędzy PGE a Stowarzyszeniem Kultury Fizycznej Klub Sportowy VIVE Kielce za porozumieniem stron z dniem 31 lipca 2020 r.PGE przychyliła się do zaproponowanego przez Klub rozwiązania, biorąc pod uwagę przedstawione przez Stowarzyszenie argumenty o charakterze finansowo-ekonomicznym oraz kierując się dobrem zasłużonego dla polskiej piłki ręcznej Klubu.Dzięki zaangażowaniu największej polskiej grupy energetycznej drużyna Klubu Sportowego VIVE Kielce osiągała sukcesy w Polsce oraz Europie. Zawodnicy z logo PGE na koszulkach zdobyli 3 Mistrzostwa Polski, 2 Puchary Polski oraz awansowali do Final Four Ligi Mistrzów EHF."
  • kck Zgłoś
   PGE odchodzi jako sponsor z kieleckiego klubu.
   • WISŁA1947 Zgłoś
    Hej żółte, rozumiemy zainteresowanie najsilniejszym już klubem w polskiej piłce ale czy wy czasem kanarkowe pazie nie powinniście przygotowywać się do konferencji prasowej? To już
    Czytaj całość
    dzisiaj!"Trwają prace formalno-prawne w kluczowych dla przyszłości klubu kwestiach. Po ich zakończeniu poinformujemy o terminie planowanej konferencji na temat nowego sezonu. Szacowany czas takiej informacji to koniec lipca br."To już dzisiaj! :) :) :) Ponoć w stronę Warszawy gdzie skupia się centrum działań wokół waszego klubiku (już od kilku miesięcy) zmierzają helikoptery z VIP-ami
    Wszystkie komentarze (9)

    Komentarze (9)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL