Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Arkadiusz Moryto WP SportoweFakty / Krzysztof Betnerowicz / Na zdjęciu: Arkadiusz Moryto

PGNiG Superliga. PGE wycofuje się ze sponsorowania mistrzów Polski!

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Od 1 sierpnia firma PGE przestanie wspierać szczypiornistów PGE Kielce. Oficjalnie mistrzowie Polski pozostają bez sponsora tytularnego, ale to prawdopodobnie chwilowa sytuacja.

Na stronie klubu ukazała się informacja o następującej treści: "W związku z komunikatem wydanym przez biuro prasowe firmy PGE Klub Sportowy VIVE Kielce potwierdza, że z dniem 1 sierpnia 2020 r. firma PGE przestaje być sponsorem klubu. Istnienie klubu i udział zespołu w rozgrywkach w nadchodzącym sezonie nie są zagrożone. Pełna informacja w tej sprawie zostanie przekazana w najbliższym czasie".

Dyrektor marketingu Paweł Papaj uspokoił, że w Kielcach panują nad sytuacją. Z komunikatu grupy PGE możemy dowiedzieć się, że chodzi o nowego sponsora tytularnego, który ma zapewnić dalsze finansowanie na wysokim poziomie i walkę o najwyższe cele w Europie. PGE nie zgodziła się na nową nazwę drużyny i doszło do rozwiązania dotychczasowej umowy. 

1 lipca z klubu wycofała się grupa VIVE, przez wiele lat sponsor tytularny mistrzów Polski (jego nazwa zniknęła z nazwy zespołu). Od tego czasu trwały intensywne rozmowy z nowymi ofiarodawcami.

Od połowy czerwca trwa jednocześnie publiczna zbiórka środków i sprzedaż karnetów kibicowskich oraz VIP.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: w takiej roli kolegi Roberta Lewandowskiego z Bayernu jeszcze nie widziałeś. Poszło mu świetnie

Czy wierzysz, że kieleccy szczypiorniści będą walczyć o najwyższe cele w Europie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (201):

Wszystkie komentarze (201)

Komentarze (201)

×
    Wszystkie komentarze (201)
    PRZEJDŹ NA WP.PL