Najnowsze Wyniki/Kalendarz
 Dainis Kristopans Getty Images / Juergen Schwarz / Na zdjęciu: Dainis Kristopans

"L'Equipe": Kristopans mógł trafić do Kielc?

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Mistrzowie Polski z Kielc pytali o Dainisa Kristopansa - tak twierdzi menadżer PSG Bruno Martini. Łotysz nie zdążył jeszcze zadebiutować w paryskim zespole.

Łotewski gigant (215 cm), niedawny lider Vardaru Skopje, związał się z Paris Saint-Germain HB do 2023 roku. Jego transfer to duży sukces mistrzów Francji, co podkreśla Bruno Martini. Zdaniem byłego reprezentanta Francji, o prawego rozgrywającego starało się pół Europy, w tym KS Kielce.

- Podpisaliśmy kontrakt z Kristopansem, o którego pytało wiele klubów, m.in. Veszprem. Prezes z Kielc dzwonił do mnie z zapytaniem o możliwość wykupienia jego kontraktu, ale odmówiliśmy - powiedział menadżer w rozmowie z dziennikiem "L'Equipe".

Jeśli mistrzowie Polski rzeczywiście rozważali transfer Łotysza, to kolejny znak, że w Kielcach ma się ku lepszemu. Wprawdzie ze sponsoringu wycofała się grupa PGE, ale ta decyzja jest związana z pojawieniem się nowego sponsora tytularnego, który zapewni finansowanie na wysokim poziomie. Według naszych informacji, oficjalna prezentacja odbędzie się w pierwszej połowie sierpnia.

Plotki o zainteresowaniu Kristopansem mogą oznaczać, że KS Kielce rozglądają się za nowym prawym rozgrywającym. Krzysztof Lijewski zakończy karierę zawodniczą po sezonie 2020/21. Lider zespołu Alex Dujshebaev jest związany umową do 2023 roku, ale może być też wykorzystywany w roli środkowego. Branko Vujović także ma zostać w Kielcach do 2023 roku, w odwodzie pozostaje jeszcze wypożyczony na dwa lata do Mieszkowa Brześć Paweł Paczkowski.

ZOBACZ:

Gracze THW Kiel z mniejszymi wypłatami
Djukić w nowym klubie

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: w takiej roli kolegi Roberta Lewandowskiego z Bayernu jeszcze nie widziałeś. Poszło mu świetnie

Czy widziałbyś/-abyś Kristopansa w Kielcach?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (48):

Wszystkie komentarze (48)

Komentarze (48)

×
    Wszystkie komentarze (48)
    PRZEJDŹ NA WP.PL