Najnowsze Wyniki/Kalendarz
NMC Górnik Zabrze WP SportoweFakty / Kuba Hajduk / Na zdjęciu: NMC Górnik Zabrze

PGNiG Superliga. Komisarz Ligi tłumaczy: NMC Górnik Zabrze nie przeszedł testów

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
- Zawodnicy NMC Górnika Zabrze nie przeszli testów na obecność koronawirusa. Woleliśmy nie kusić losu - wyjaśnił Piotr Łebek, Komisarz Ligi. Brązowi medaliści Superligi z powodu ryzyka zakażenia musieli wycofać się z turnieju w Mielcu.

Pierwotnie informowaliśmy, że partnerka jednego z zawodników z Zabrza miała pozytywny wynik na obecność koronawirusa, a cała drużyna przeszła testy, w których nie stwierdzono materiału genetycznego wirusa. Komisarz Ligi Piotr Łebek zdementował te informacje i wyjaśnił szczegóły wycofania NMC Górnika Zabrze z mocno obsadzonego Memoriału Weryńskiego w Mielcu. 

- Test, i to niedługo po stwierdzeniu zakażenia u partnerki, przeszedł tylko jeden zawodnik. Reszta zespołu nie była diagnozowana, dlatego uznaliśmy, że nie możemy zaryzykować plagi zakażeń po memoriale w Mielcu. W dniach 24-28 sierpnia odbędą się masowe ligowe testy na obecność koronawirusa i przy ewentualnej dużej liczbie pozytywnych wyników mielibyśmy duży problem z rozpoczęciem rozgrywek - wytłumaczył nam Piotr Łebek. 

- Dokładnie przyjrzeliśmy się sprawie i bez przeprowadzonych testów nie zamierzaliśmy wydać zgody na udział Górnika w spotkaniach w Mielcu - dodał Łebek.

Zamiast zabrzan, w memoriale wziął udział ORLEN UpStream Czuwaj Przemyśl.

ZOBACZ:
Zagłębie postawiło się Azotom
Pierwsza sensacja sezonu 2020/21

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Immobile z żoną świętują pokonanie LewandowskiegoZapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Czy popierasz tę decyzję?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

 • Jasna Strona MOCY Zgłoś
  Słuszna decyzja. Lepiej nie narażać całej ligi na lockdown jak się nie jest pewnym. Jeden przypadek mógłby rozsiać to świństwo po wszystkich uczestnikach turnieju. Jeszcze się
  Czytaj całość
  granie na dobre nie zaczęło, a już by się mogło zakończyć.

  Komentarze (1)

  ×
  PRZEJDŹ NA WP.PL