Najnowsze Wyniki/Kalendarz

I na sam koniec, inni mogą sprawić niespodziankę, tylko nie Biało-Czerwoni!

RESULT: In a brilliant match, #CzechRepublic

Mimo drugiej, bardzo bolesnej porażki Biało-Czerwonych w Goeteborgu zapraszamy państwa na ostatni nasz występ podczas Euro 2020. Zakończymy walkę meczem z Reprezentacją Szwecji. Nadzieją tylko młodzi.

Świetnie, że na mistrzostwach Europy grają Olejniczak, Sićko czy Dawydzik. Szkoda, że obok tych młodych Patryk Rombel na alibi powołał kilku starszych, fajnych chłopaków. Wiadomo, jak jest na boisku z pozycją "fajny chłopak" #SUIPOL#handball[/p]

Na szczęście już w lutym mecz @kielcehandball - @SPRWisla. Teraz pora odpocząć od handballa. Zbyt przykry widok...[/p]

Po pierwszej połowie były szanse, ale Polacy nie tylko podczas Euro 2020, ale także w okresie przygotowawczym mieli fatalne wejście w drugą część meczów. Tym razem o klasę lepsi okazali się być Szwajcarzy ze swoim Andy Schmid na czele. Ten 37-latek trafił do naszej bramki aż 15 razy. To niemal połowa dorobku całej drużyny Helwetów. A nasza obrona nie zrobiła dosłownie nic, by odciąć go od rzutu, od podań, od rozegrań...

Koniec meczu, koniec blamażu reprezentacji Polski.

31:24. Z lewej flanki na sam koniec jeszcze dobił nas Lenny Rubin.

30:24. I jeszcze, ale w kontrze skuteczny był Rafał Przybylski.

30:23. Trafił Rafał Przybylski.

30:22. Biją nas rywale. Kontrę wykorzystał Marvin Lier. Wstyd Polacy, po prostu wstyd!

Chrapkowski nie złapał piłki.

29:22. I po raz piętnasty ze środka Andy Schmid.

Gramy zdecydowanie słabiej niż w meczu ze Słowenią, idziemy zatem do przodu?

Sićko z rzutem z przetrzymania, ale i tak doskonale wyczuł to Portner.

Nie ma bramki dla Szwajcarii. Ale i Polacy beznadziejni w ataku.

Za chwilę będziemy grać 7 na 7. I bez efektu bramkowego po polskiej stronie.

Dobrze skomentował to Mateusz Borek!

Co się stało z naszą kadrą w piłce ręcznej. Zęby bolą jak się ogląda mecz ze Szwajcarią .Grają dwie klasy słabiej niż ze Słowenią. Nie ma płynnej i bezbolesnej zmiany pokoleniowej.[/p]

Znowu nie wyszła nam gra w przewadze. Kondratiuk nadział się na Portnera. Cóż można więcej zrobić?

Andy Schmid został wykluczony na 2 minuty. To może teraz, bez lidera?

Mamy 6 minut do końca i 6 bramek straty. Za dużo.

Czas dla Polski.

28:22. To już jest po meczu. Z bliskiej odległości po podaniu Raemiego trafił teraz Marvin Lier.

W końcu Dawydzik zablokował Schmida, ale nadal Helweci w akcji.

Sićko wyskoczył sam na sam z Portnerem, ale przegrał ten pojedynek.

Wierzysz w cud w tym meczu w wykonaniu Polaków?

27:22. Z koła celnie Alen Milosević.

Dziwne, że Andy Schmid nie otrzymał przysłowiowego "plastra"?

"K... W.... mu w końcu!". Szanuję prostą receptę Rafała Przybylskiego na zatrzymanie Andy'ego Schmida #SUIPOL#handball[/p]

Czas dla Sutera. Biało-Czerwoni wydają się być coraz bardziej zrezygnowani. Jeden gracz rozbraja całą polska obronę.

Gubimy piłkę w ataku.

26:22. Nie ma mocnych na tego gracza. Cóż powiedzieć: Andy Schmid. W tym roku skończy już 37 lat!

25:22. Na szczęście trafił Szymon Sićko.

Dziwna decyzja sędziów po faulu na Dawydziku. Powinien być karny.

Bardzo trudno będzie to odrobić Polakom, czasu coraz mniej.

25:21. Tym razem skutecznie rzut karny wykonywał Marvin Lier.

Rzut karny dla Helwetów.

Jakbyśmy mieli mało problemów, to jeszcze zagramy w osłabieniu.

Arkadiusz Moryto został wykluczony na 2 minuty.

24:21. Indywudalna akcja w wykonaniu Adriana Kondratiuka. Gonimy, ale czy dogonimy?

24:20. Bramka! Trafił błyskawicznie w akcji Helwetów Marvin Lier.

23:20. Na szczęście odpowiedział Maciej Gębala.

23:19. No to po raz trzynasty skutecznie Andy Schmid. A była już gra pasywna po stronie Szwajcarów. Nic sobie z tego nie zrobił ten doświadczony zawodnik.

Teraz podanie do nikogo w wykonaniu Sićki i strata.

22:19. Swój własny mecz rozgrywa dziś Andy Schmid. Ma już 12 bramek na koncie. Nadal nie możemy go zatrzymać.

21:19. Po raz czwarty celnie Szymon Sićko. Ale jeszcze trochę nam brakuje.

21:18. Ależ odpalił teraz z 10. metra Lenny Rubin.

20:18. Z niesamowicie trudnej pozycji trafił Piotr Chrapkowski. Rozgrywający już upadał na parkiet.

Nie ma bramki dla rywali. Obronił to Morawski.

Żółtą kartkę otrzymał Patryk Rombel.

20:17. Rzut z podłoża w wykonaniu Macieja Majdzińskiego.

20:16. Na pustą bramkę trafił... bramkarz Nikola Portner.

Niesamowicie prosta strata w naszym zespole. To się w głowie nie mieści.

Przydałoby się.

Nie mamy kilku takich Olejniczaków w juniorach?[/p]

Pozostało jeszcze 8 sekund gry jednego mniej po polskiej stronie.

Czas dla reprezentacji Polski.

19:16. Tym razem Schmid idealnie obsłużył koło, a dokładniej Lucasa Meistera.

18:16. Trafił w tej kontrze po dobrym podaniu Arkadiusz Moryto.

Dobrze Polacy w defensywie.

Szymon Sićko został wykluczony na 2 minuty. Dobrze, że to się nie skończyło nawet czerwoną kartką rozgrywającego. Wcześniej wpadł na rywala.

18:15. Niesłychany luz w ręce ma dziś Andy Schmid. Teraz trafił ze środka.

Szkoda. Morawski odbił rzut Milosevicia, ale piłkę z pola bramkowego wyjmował Majdziński i została ona przyznana rywalom.

17:15. Na szczęście bardzo szybko odpowiedział Szymon Sićko.

17:14. Man of the match. Andy Schmid.

16:14. I trafił w kontrze młody Michał Olejniczak.

Odzyskaliśmy piłkę.

16:13. Wreszcie skutecznie z lewej flanki Szymon Sićko. To dopiero pierwsze trafienie Polaków po zmianie stron!

16:12. Skutecznie rzut karny wykonywał Andy Schmid. Znowu przegraliśmy przewagę liczebną, tym razem 0:1.

Rzut karny dla Szwajcarii.

Portner zatrzymał Morytę w kontrze. Wcześniej Sidorowicz nie poradził sobie przy naszej bramce.

Znowu gra w przewadze i znowu nie została ona wykorzystana. To się może bardzo na nas zemścić.

Potem poszedł sam na sam z bramkarzem, ale jednak nie dał rady pokonać golkipera rywali.

Samuel Roethlisberger został wykluczony na 2 minuty. Znowu to Olejniczak wyrzucił tego szczypiornistę.

Schmid zatrzymany przez Morawskiego w sytuacji sam na sam. Brawo Adam!

Jest już gra pasywna po stronie Biało-Czerwonych. Sićko zablokowany.

A my z pustą bramką. Strata oznaczać może kolejne trafienie dla rywali.

Rywale już w komplecie.

15:12. Podanie i od razu rzut. Nie kto inny, jak znowu Andy Schmid.

Wydaje się, że mogło nie być tej kary Polaka na Raemym. Ale cóż.

Piotr Chrapkowski został wykluczony na 2 minuty.

Nie wystartował zegar w hali. Chwila przerwy.

W ataku Szwajcarzy.

Wracamy już do hali. Za chwilę druga połowa.

Tymczasem niedawni pogromcy Francuzów tylko jedną bramką prowadzą z Bośnią i Hercegowiną.

HALF-TIME: It's still very close between @AndebolPortugal

Jest co poprawiać.

46% w ataku, kilka bolesnych błędów ale da się ten mecz wygrać!

Jesteśmy dokładnie tego samego zdania.

"Szansa... No aj Jezus Maria..." mogłoby być hasłem przewodnim pierwszej połowy. Ogarnąć kwestię niedokładnych podań do koła oraz bezsensownych odpałów z drugiej linii i można to wygrać. #EHFEuro2020#SUIPOLPS. Panie Olejniczak, dawaj pan więcej![/p]

Czy Biało-Czerwoni zagrają lepiej po zmianie stron i odniosą premierowe zwycięstwo w turnieju?

A my przypomnijmy, jaką fantastyczną interwencją popisał się Adam Morawski.

The height! The reaction! Brilliant from Adam Morawski!@handballpolska

Cóż, po pierwszych 30 minutach Polacy tracą do rywali dwa trafienia. Nie wygląda to może najgorzej, ale biorąc pod uwagę, z kim zagramy za dwa dni, ten dzisiejszy mecz powinien wyglądać o niebo lepiej. Są przebłyski, ale też fatalne straty, które na tym poziomie nie mają prawa się zdarzyć, a zwłaszcza przy liczebnej przewadze, której Biało-Czerwoni ani razu nie wykorzystali. To boli. Zapraszamy po zmianie stron.

Czas na przerwę.

14:12. Bez przeszkód trafił tuż przed końcem jeszcze Roman Sidorowicz. Co zrobiła nasza obrona, lepiej zostawić to bez komentarza.

13:12. Piękne rozegranie akcji przez Biało-Czerownych. Piłkę na skrzydle do siatki skierował Arkadiusz Moryto.

Ostatnie 25 sekund w tej części gry.

Michal Svajlen został wykluczony na 2 minuty.

Coraz mniej czasu do końca pierwszej połowy. Rzucał Olejniczak, nie trafił, ale wyrzucił rywala na ławkę kar.

Zatrzymany Sićko, będzie rzut wolny dla Polaków.

13:11. Znowu siedmiu na sześciu grali Helweci. Akcję na bramkę zamienił z prawej flanki Nicolas Raemy.

12:11. Od razu odpowiedział pierwszy raz w meczu i całym turnieju 18-letni Michał Olejniczak.

12:10. I trafił to bez problemu Andy Schmid.

I niestety, jeszcze jeden prosty błąd Polaków.

Ten mecz zdecydowanie można wygrać, ale nie możemy tracić głupio piłek. Gra pasywna Biało-Czerwonych.

Jeszcze raz kapitalnie między słupkami Morawski. Nie dał rady Raemy.

Czas dla Sutera.

11:10. Rzucał w poprzeczkę Olejniczak, ale piłkę zebrał jeszcze Piotr Jarosiewicz. Nie było już Portnera między słupkami, więc miał ułatwione zadanie.

Błąd kroków u Szwajcarów. W każdym razie bramka nie została uznana.

Co za fatalne podanie Majdzińskiego. Graliśmy w przewadze i podaliśmy piłkę bezpośrednio do przeciwnika.

Nicolas Raemy został wykluczony na 2 minuty. Pociągał Dawydzika.

Nie dał rady pokonać go Roman Sidorowicz.

Fantastyczna interwnecja sam na sam Morawskiego!

Gramy już w komplecie. Ale nie trafił Sićko.

11:9. Z własnej bramki do naszej niestrzeżonej trafił Nikola Portner.

Nieudane podanie do Dawydzika.

Faul w ataku na Olejniczaku. Brawo 18-latek!

10:9. Ale celował Maciej Majdziński.

Jest Michał Olejniczak na parkiecie.

10:8. Trafił to po raz czwarty Andy Schmid. Choć Kornecki bliski był skutecznej interwencji.

Będzie jeszcze rzut karny dla Helwetów.

Długo grają w ofensywie nasi rywale. Pusta bramka u Szwajcarów.

Rywale zmarnowali swoją okazję. Pilitowski nie dał jednak rady pokonać Portnera, a mógł być już remis.

9:8. Przy grze pasywnej odważnie wyszedł w górę Szymon Sićko.

Moryto poszedł sam, rzucił ze środka, ale był faulowany.

Schmid ma już 5 bramek na koncie, a to dopiero 20. minuta spotkania. 3 dołożył z rzutów karnych.

Czas dla kadry Rombla.

9:7. Kontrę błyskawicznie zakończył niezawodny dziś Andy Schmid.

Sićko z pierwszym rzutem, ale zatrzymany przez Portnera.

8:7. Skutecznie rzut karny wykonywał Andy Schmid. Interweniować próbował Kornecki.

Rzut karny dla Szwajcarów. Wcześniej obronił Morawski.

Nieudana akcja Majdzińskiego. Blisko było, by piłka wpadła do siatki.

7:7. Co za rzut z dystansu oddał teraz Roman Sidorowicz. Bramkarz bez większych szans.

6:7. Kontra Polaków po przechwycie. Trafił to z daleka Maciej Majdziński. Brawo za decyzję i odwagę.

Świetne zagranie Schmida do koła, ale ten tego nie chwycił. Za chwilę kapitalnie w bramce rywali zagrał Portner.

Jeszcze jedno nieudane podanie do koła, do Dawydzika.

Piłka dla Polaków po faulu w ofensywie przeciwników.

Jeszcze raz Łangowski zdecydował się na rzut, ale tym razem lepszy bramkarz. Piłka w dłoniach Polaków. Dawydzik jednak nie chwycił piłki.

6:6. Skutecznie rzut karny wykonywał Andy Schmid.

Żółtą kartkę otrzymał Maciej Gębala.

Będzie rzut karny dla rywali.

5:6. Wracamy na prowadzenie. Pierwszą bramkę w turnieju zdobył rzutem z drugiej linii Antoni Łangowski.

5:5. Doskonała odpowiedź Polaków. Kapitalna bramka ze środka w wykonaniu Macieja Majdzińskiego. Bomba.

Morawski kapitalnie odbił rzut z bliskiej odległości obrotowego Szwajcarów.

5:4. Dużo gramy do koła, a tam skuteczny jest Maciej Gębala. Tym razem świetną asystą popisał się Łangowski.

Łangowski podawał do nikogo, ale był faulowany, a więc piłka dla Polaków.

5:3. Odskakują rywale. Skutecznie rzut karny wykonywał Andy Schmid.

Rzut karny dla naszych rywali, za obronę w polu bramkowym.

Sićko podał rywalom. Koszmarny okres jednego więcej po polskiej stronie.

4:3. Szwajcaria na prowadzeniu. Trafił Roman Sidorowicz.

I strata Polaków. Nie tak powinna wyglądać pierwsza nasza akcja w przewadze. Pilitowski wylądował w polu bramkowym.

Jednak sędziowie nie wskazali na siódmy metr.

Lenny Rubin został wykluczony na 2 minuty. Faulował Gębalę.

Będzie kara i karny dla Polaków.

3:3. Niestety, błąd komunikacji w polskim zespole. Trafił Marvin Lier.

Gra pasywna Helwetów.

Majdziński rzutem z podłoża próbował zaskoczyć Portnera, ale ten odbił to nogami. Szkoda.

2:3. Dużo miejsca na prawym skrzydle miał teraz Maximilian Gerbl. Zdecydowanie za dużo.

1:3. Pomylili się nasi rywale. Tymczasem przełamał się w turnieju Piotr Chrapkowski. Zakończył kontrę Polaków.

1:2. Trafił Maciej Gębala, jtórego idealnie obsłużył Pilitowski.

1:1. Swoje umiejętności udowodnił teraz Andy Schmid.

Jarosiewicz trafił w poprzeczkę.

Broni Morawski. Rzucał Rubin.

0:1. Indywidualne strzelanie rozpoczął z lewej flanki Arkadiusz Moryto.

Na kole mecz rozpoczął Maciej Gębala.

W pierwszej akcji Polacy.

Rozpoczęli!

Za chwilę początek tej rywalizacji.

Czas na Mazurka Dąbrowskiego!

A my mamy dla was jeszcze krótką statystykę występów obu ekip.

BUILD-UP: Finally at 16:00 CET in Gothenburg, both @HandballSchweiz

Słuchamy już hymnów narodowych.

Największe zagrożenie pod bramką Korneckiego i Morawskiego będzie stwarzał Andy Schmid.

Co ciekawe, w ekipie Helwetów zagra Roman Sidorowicz . Obecnie jeden z liderów kadry Szwajcarów zaczynał w polskiej młodzieżówce, ostatecznie nie zdecydował się grać z biało-czerwoną koszulką.

W kontekście kontuzji również Lovro Mihicia na lewym skrzydle robi nam się lekki problem

U bukmacherów kurs na Polaków jest całkiem wysoki.

Pozostało zaledwie 45 minut do kolejnego meczu Polaków na #EHFEuro2020! ⏰

Czy Polacy sprawią niespodziankę podczas Euro 2020?

Dla Biało-Czerwonych to ostatnia szansa, by przedłużyć swoje nadzieje na wyjście z grupy F, w którym rywalizować będą jeszcze ze Szwedami.

Na szczęście popularnemu "Krajkowi" nie stało się nic poważnego, ale i tak czeka go przerwa od gry.

Do zerwania więzadeł nie doszło, ale Krajewski ma je naciągnięte. Kolano boli, na szczęście nie spuchło. Czeka go +/- 6 tygodni przerwy. To też koniec jego gry na #EHFEuro2020. Patryk Rombel musi dokonać zmiany w składzie przed niedzielnym meczem ze

Turniej dla jednego z ważnych graczy Patryka Rombla już się zakończył, będzie za to szansą dla ledwie 18-letniego Michała Olejniczaka.

Witamy Państwa i zapraszamy na drugi występ Reprezentacja Polski podczas mitrzostaw Europy 2020. Biało-Czerwoni zmierzą się dziś ze Szwajcarią.