Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Dziękujemy bardzo za śledzenie relacji na łamach naszego portalu i zapraszamy na kolejne.

Koniec meczu. Rhein-Neckar Loewen pokonał Vive Tauron Kielce 28:25 w meczu 10. kolejki Ligi Mistrzów (grupa B).  Mistrzowie Niemiec po raz drugi okazali się lepsi od mistrzów Polski.

28:25. Dean Bombac ustalił wynik meczu.

Alexander Petersson został wykluczony na 2 minuty.

28:24. Skutecznie rzut karny wykonał Gudjon Valur Sigurdsson.

I karny dla RNL.

Mateusz Kus został wykluczony na 2 minuty.

Andreas Palicka kapitalnie zatrzymał rzut Tobiasa Reichmanna. To oznacza, że RNL na pewno wygra dzisiejszy mecz.

27:24. Raz jeszcze kielczanie nie zatrzymali bardzo szybkiego Alexandera Peterssona.

26:24. Julen Aguinagalde coraź groźniejszy i coraz skuteczniejszy na kole.

Czas dla Vive Tauronu. Około trzy i pół minuty do końca.

26:23. Szybkość Alexandera Peterssona ponownie do zneutralizowania dla kielczan.

Czas dla RNL.

25:23Manuel Strlek najszybszy w kontrze i kielczanie coraz bliżej RNL!

Kielczanie zmarnowali świetną szansę na zmniejszenie różnicy do 2 goli. Faul w ataku Piotra Chrapkowskiego.

25:22. Bramka! Trafił Julen Aguinagalde.

25:21. Potężna bomba Karola Bieleckiego.

25:20. Bramka! Trafił ponownie z koła Rafael Baena.

24:20. Skutecznie rzut karny wykonał Tobias Reichmann.

24:19. Bramka! Trafił Paweł Paczkowski.

24:18. Bramka! Trafił Andy Schmid.

Michał Jurecki także bezradny wobec Andreasa Palicki.

23:18. Rafael Baena wykorzystał doskonałe podanie i trafił z koła.

22:18Patryk Walczak świetnie urwał się obrońcom i tym razem już nie zawiódł przy rzucie.

22:17. Skutecznie rzut karny wykonał Gudjon Valur Sigurdsson.

Julen Aguinagalde został wykluczony na 2 minuty.

21:17Mateusz Jachlewski zaskoczył wszystkich sprytnym wbiegnięciem na koło.

Sławomir Szmal obronił rzut Andy'ego Schmida, ale Mateusz Kus zmarnował kolejną stuprocentową sytuację ...

21:16. Imponująca dynamika akcji Urosa Zormana.

Raz jeszcze pomylił się Julen Aguinagalde. Poprzeczka.

Anemiczny rzut Julena Aguinagalde. Ale gospodarze wykazali się nadgorliwością przy zbiórce i piłka dalej dla Vive Tauronu.

21:15Harald Reinkind coraz groźniejszy dla kielczan.

Patryk Walczak złapał piłkę na kole, ale rzucił nad poprzeczką.

20:15Kim Ekdahl Du Rietz wykorzystał brak szczelnego krycia i posłał piłkę w okienko.

19:15. Niemoc gości w końcu przełamał Tobias Reichmann.

Kolejna fatalna passa Vive Tauronu w ataku. Ponad 8 minut bez gola.

19:14Alexander Petersson przedarł się między obrońcami i zdobył gola.

Tobias Reichmann też się pomylił przy rzucie przez całe boisko. Za chwilę dobiegnie końca kara RNL.

Karol Bielecki nie ma dziś sposobu na Andreasa Palickę. Kolejny pojedynek na korzyść Szweda.

Harald Reinkind został wykluczony na 2 minuty.

18:14Kim Ekdahl Du Rietz znów nie do zatrzymania dla kieleckiej defensywy.

Fragment chaotycznej gry z obu stron. Przy piłce RNL.

Gudjon Valur Sigurdsson tym razem minimalnie chybił przy rzucie przez całe boisko.

17:14. Bramka! Trafił Harald Reinkind.

Piotr Chrapkowski został wykluczony na 2 minuty.

W bramce Vive Tauronu pojawił się Sławomir Szmal.

Rzut Karola Bieleckiego czytelny dla Andreasa Palicki. Gospodarze wybronili akcję w osłabieniu.

Patrick Groetzki został wykluczony na 2 minuty.

Harald Reinkind stracił piłkę.

16:14. Julen Aguinagalde znakomicie odnalazł się na kole.

Drugą połowę zaczęli kielczanie.

W pojedynku bramkarzy, przed przerwą lepszy okazał się Andreas Palicka, broniący z 38-procentową skutecznością. Filip Ivić obronił natomiast 33 procent rzutów.

Jakim wynikiem zakończy się mecz RNL - Vive Tauron Kielce?

Najlepszym strzelcem pierwszej połowy okazał się Gudjon Valur Sigurdsson, lewoskrzydłowy Rhein-Neckar Loewen, autor 5 trafień.

Jeśli mistrzowie Polski chcą marzyć o końcowym sukcesie, muszą znacznie poprawić defensywę.

Koniec pierwszej połowy. Na półmetku Rhein-Neckar Loewen prowadzi z Vive Tauronem Kielce 16:13.

16:13Gudjon Valur Sigurdsson bezlitośnie wykorzystał wycofanie bramkarza po stronie Vive Tauronu, posyłając piłkę do bramki równo z końcową syreną.

15:13. Raz jeszcze klasę pokazał Kim Ekdahl Du Rietz.

14:13. Jeszcze raz wybornie spisał się Manuel Strlek. Przechwycił piłkę i samemu wykończył kontrę.

14:12. W końcu udane zagranie kieleckiej obrony, którego następstwem był pierwszy gol zdobyty z kontry. Jego autorem Manuel Strlek.

Filip Ivić zatrzymał Haralda Reinkinda, ale piłka dalej dla RNL.

14:11Manuel Strlek minął obrońcę i trafił do siatki.

Dean Bombac minął całą obronę, ale nie dał rady pokonać fenomenalnego Andreasa Palicki.

Szczypiorniści RNL też nie są jednak dziś wolni od błędów.

Kolejny błąd graczy Vive Tauronu w ofensywie. Strata.

14:10Kim Ekdahl Du Rietz pokazał się z dobrej strony tuż po wejściu do gry.

Żółtą kartkę otrzymał Julen Aguinagalde.

Czas dla gospodarzy.

13:10. Raz jeszcze kielczan do boju poderwał Michał Jurecki.

13:9. Bramka! Trafił Alexander Petersson.

12:9. Bramka! Trafił Julen Aguinagalde.

12:8. Kolejny gol RNL po szybkim wznowieniu. Trafił Andy Schmid.

11:8. Michał Jurecki poszedł na przebój i to się opłaciło.

Ale Filip Ivić wcale nie jest gorszy od swojego vis a vis!

Kielczanie nie zdobyli gola od ponad 6 minut. Zła passa trwa nadal, bo Andreas Palicka powstrzymał Darko Djukica.

Kolejny faul w ataku. Tym razem popełniony przez Madsa Mensaha Larsena.

Żółtą kartkę otrzymał Tałant Dujszebajew.

Julen Aguinagalde znów nie popisał się na kole. Faul w ataku Hiszpana.

Hendrik Pekeler został wykluczony na 2 minuty.

11:7.Mads Mensah Larsen świetnie odnalazł się na lewym skrzydle.

Gdyby nie Filip Ivić, położenie kielczan już po kwadransie byłoby krytyczne. Chorwat doskonale zatrzymał Hendrika Pekelera.

Mads Mensah Larsen nie popisał się w ataku, ale po chwili faul ofensywny popełnił Paweł Paczkowski.

Julen Aguinagalde w wybrony sposób zatrzymany przez Andreasa Palickę. I piłka w rękach gospodarzy.

Czas dla gości.

10:7. Znów zabrakło szybkiego powrotu do obrony po stronie Vive Tauronu. Wykorzystał to Gedeon Guardiola.

9:7. Karol Bielecki ładnie przedostał się na 6. metr i pewnie zdobył gola.

Żółtą kartkę otrzymał Hendrik Pekeler.

Efektowna akcja gospodarzy, ale Patrick Groetzki wpadł w pole bramkowe.

Andreas Palicka nie dał się zaskoczyć także Pawłowi Paczkowskiemu.

Kielczanie mieli ogromne szczęście, że Gudjon Valur Sigurdsson nie złapał piłki w kontrataku.

9:6. Bramka! Trafił Hendrik Pekeler. Szybkość ogromnym atutem RNL.

8:6. Bramka! Trafił Krzysztof Lijewski.

8:5. Powtórka z rozrywki. Gudjon Valur Sigurdsson ma już na koncie 4 gole.

7:5. Raz jeszcze zabójcza kontra RNL. Trafił Gudjon Valur Sigurdsson.

Żółtą kartkę otrzymał Gedeon Guardiola.

Kapitalny fragment gry obu bramkarzy - Andreasa Palicki i Filipa Ivica. Piłka dla Vive Tauronu.

6:5. Karol Bielecki wstrzelił się z drugiej linii.

6:4. Gudjon Valur Sigurdsson nie czekał długo z odpowiedzią.

5:4. Wzorowa akcja w ataku kielczan, zakończona bramką ze skrzydła Tobiasa Reichmanna.

5:3. Alexander Petersson zrehabilitował się za wcześniejszy nieudany rzut.

4:3. Ale błyskawicznie odpowiedział Uros Zorman.

4:2. Mads Mensah Larsen oszukał kielecką obronę.

Żółtą kartkę otrzymał Mateusz Kus.

3:2. Bramka! Trafił Julen Aguinagalde.

Kielczanie odzyskali piłkę po niecelnym rzucie Alexandera Peterssona.

3:1Krzysztof Lijewski otworzył konto bramkowe mistrzów Polski.

3:0. Raz jeszcze gracze RNL wyprowadzili cios z kontry. Gola zdobył Gudjon Valur Sigurdsson.

Goście nie pierwszy raz pogubili się w ataku, ale tym razem uratował ich bramkarz Filip Ivić.

2:0. Prosty błąd kielczan natychmiast obnażony przez gospodarzy. Trafił Patrick Groetzki.

1:0. Niesygnalizowanym rzutem popisał się Andy Schmid.

Andreas Palicka rozpoczął udział w meczu od zatrzymania nacierającego w kontrze Urosa Zormana.

Zaczęli gospodarze.

Zespoły już na boisku. Trwa prezentacja, a za około 3 minuty wybrzmi pierwszy gwizdek.

Vive Tauron Kielce przystępuje do boju jako lider grupy A (14 punktów, 7 zwycięstw - 0 remisów - 2 porażki). Z kolei drużyna Rhein-Neckar Loewen zajmuje aktualnie 4. miejsce w tabeli (11 pkt, 5-1-3).

Rozjemcy dzisiejszego pojedynku pochodzą z Litwy.

Na około 10 minut przed pierwszym gwizdkiem, zapraszamy do zapoznania się z zapowiedzią konfrontacji w Mannheim.

- W Lidze Mistrzów, gdzie czeka na nas czternaście ciężkich gier, niemożliwa jest uczciwa konkurencja - powiedział Nikolaj Jacobsen, trener RNL. Zobaczcie, czemu ma takie zdanie.

Obie ekipy mają już za sobą jeden pojedynek w Lidze Mistrzów 2016/2017. 23 października w Kielcach zdecydowani lepsi okazali się gracze Rhein-Neckar Loewen, zwycieżając 34:26.

Na początek zobaczmy, w jakich składach przystąpią do rywalizacji obie drużyny.

Witamy serdecznie i zapraszamy do śledzenia relacji na żywo z meczu 10. kolejki grupy B Ligi Mistrzów 2016/2017 pomiędzy Rhein-Neckar Loewen a Vive Tauronem Kielce.