Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Flaga rosyjskaGetty Images / Ryan Pierse / Flaga rosyjska

Rosjanie zorganizują własne igrzyska. Wezmą w nich udział zdyskwalifikowani przez MKOL

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
W środę rosyjskie władze oficjalnie poinformowały, że zorganizują własne zawody dla tych sportowców z ich kraju, którzy nie będą mogli wystąpić na igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu.

Na razie nie wiadomo jakie konkurencje miałyby odbyć się podczas "rosyjskich igrzysk" i w jakim terminie miałyby się odbyć.

Najprawdopodobniej nasi wschodni sąsiedzi z kolejnymi decyzjami wstrzymują się do czwartku 1 lutego, gdy Trybunał Arbitrażowy do Spraw Sportu wyda wyrok w sprawie 39 rosyjskich sportowców, dożywotnio zdyskwalifikowany za doping w Soczi przez MKOL. 

Organizacja zawodów przez Rosjan dla tych sportowców z ich kraju, którzy nie będą mogli wystartować w Pjongczangu potwierdził Dmitrij Pieskow, rzecznik Kremla. Dodał również, że o organizacji zmagań przypomniał sam Władimir Putin podczas posiedzenia gabinetu. 

Wcześniej prezydent Rosji spotkał się z samymi zdyskwalifikowanymi sportowcami w jednej ze swoich rezydencji. Władimir Putin przeprosił ich za to, że nie był w stanie skutecznie obronić sportowców przed dopingowymi zarzutami, które według niego mają podłoże czysto polityczne.

Zimowe igrzyska olimpijskie w Pjongczangu rozpoczną się w piątek 9 lutego.

ZOBACZ WIDEO Adam Małysz ocenia skok Kamila Stocha. "Miał strasznego pecha"

Czy Rosjanie powinni zorganizować własne zawody dla zdyskwalifikowanych za doping przez MKOL?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL