Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Richard FreitagGetty Images / Alexander Hassenstein / Na zdjęciu: Richard Freitag

Pjongczang 2018: poznaliśmy skład Niemców na czwartkowe kwalifikacje

Piotr Szarwark
Piotr Szarwark
Werner Schuster ogłosił czwórkę, która w czwartek weźmie udział w kwalifikacjach do konkursu olimpijskiego na skoczni normalnej w Pjongczangu.

Richard Freitag był w środę najsłabszym skoczkiem reprezentacji Niemiec w pięciu z sześciu serii treningowych. Trener Werner Schuster nie miał jednak żadnych wątpliwości co do niego, wybierając czwórkę, która stanie do rywalizacji o medale olimpijskie na normalnym obiekcie. 

W czwartkowych kwalifikacjach (godz. 13:30) wystartują: Freitag, Andreas Wellinger, Markus Eisenbichler oraz Karl Geiger. Pierwszych trzech mogło być pewnym udziału jeszcze przed treningami, z kolei Geiger rywalizował ze Stephanem Leyhe o jedno wolne miejsce.

Trener Werner Schuster miał do podjęcia bardzo trudną decyzję, bo obaj na treningach spisywali się bardzo dobrze. Leyhe zajmował kolejno następujące pozycje: 4, 4, 7, 8, 13 i 6. Geiger natomiast był 10, 6, 5, 12, 16 i 4. Ten pierwszy był lepszy od swojego rodaka w czterech z sześciu serii, ale mimo to został skreślony. 

Choć Freitag tego dnia radził sobie najgorzej, Schuster w ogóle nie rozważał rezygnacji z niego. - Richard wciąż ma problemy z przestawieniem się, ale on je rozwiążę - skomentował szkoleniowiec.

ZOBACZ WIDEO Polak z Korei Południowej: Mrozy w Pjongczangu będą bardzo dokuczać sportowcom. Zwłaszcza w konkurencjach narciarskich

Czy uważasz, że Werner Scuster podjął słuszną decyzję?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (4):

Wszystkie komentarze (4)

Komentarze (4)

PRZEJDŹ NA WP.PL