Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Piotr Żyła Newspix / TOMASZ MARKOWSKI / Na zdjęciu: Piotr Żyła

Pjongczang 2018: Piotr Żyła skomentował decyzję Stefana Horngachera

Piotr Szarwark
Piotr Szarwark
Decyzją Stefana Horngachera, Piotr Żyła nie wystąpił w kwalifikacjach do sobotniego konkursu igrzysk olimpijskich na normalnej skoczni w Pjongczangu. - Jestem doświadczonym zawodnikiem i nie ma sensu się tym denerwować - skomentował skoczek.

Cała piątka reprezentantów Polski świetnie spisała się w środę na trzech treningach przed kwalifikacjami do konkursu na skoczni normalnej w Pjongczangu. Trener Stefan Horngacher musiał wybrać jednak czwórkę, która stanie do rywalizacji o medale olimpijskie. Skreślił więc Piotra Żyłę, który skakał dobrze, jednak najsłabiej z Biało-Czerwonych. 

- Jasne było, że odpadnie ten, który będzie skakał najsłabiej. Na skoczni normalnej byłem to ja i co zrobić? Taki jest sport. Trzeba pracować nad tym, aby w kolejnych dniach było lepiej - powiedział dla skijumping.pl.

Żyła w trzech kolejnych seriach treningowych w środę był odpowiednio 17, 18. i 13. Za każdym razem zajmował najdalsze miejsce ze wszystkich reprezentantów Polski, choć przecież były to lokaty w czołowej 20. 

Skoczek nie zamierza jednak zwieszać głowy. Wciąż ma szansę na udział w konkursie na dużej skoczni - zarówno indywidualnym, jak i drużynowym. - Jestem doświadczonym zawodnikiem i nie ma sensu się tym denerwować. Złość niczemu nie służy. Nie muszę nikomu niczego udowadniać, bo zawsze daję z siebie wszystko. Trzeba walczyć dalej!

Przypomnijmy, że cztery lata temu - w Soczi - Żyła również nie wystartował w konkursie na normalnym obiekcie. Ówczesny trener, Łukasz Kruczek, desygnował go jednak do składu w zawodach na większej skoczni. Horngacher stawia przed zawodnikami proste zasady gry - najsłabszy z nich będzie musiał przyglądać się rywalizacji z boku.

ZOBACZ WIDEO Apoloniusz Tajner: Kadra skoczków jest silniejsza niż w Soczi

Czy Stefan Horngacher podjął słuszną decyzję?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (20):
 • Transponder Zgłoś
  Niemcy mają z Adasia:/
  • Jan Biela Zgłoś
   Nie bądż rura - nie pękaj.....tak trzymaj.Wypowiedż prawdziwego gentelmena , myślę,że tzw kadra kiedyś Ciebie doceni.
   • Zdzisław Szwatrów Zgłoś
    Panowie ,dzisiaj oglądałem eliminacje , nasi w wyśmienitej formie - oby tak w zawodach było to będzie OK . Zdziwiło mnie tylko jedno , a mianowicie kombinezony ,wszyscy (no może
    Czytaj całość
    większość ) mają nowiutkie specjalnie na olimpiadę szyte , natomiast nasi chłopcy w starych kombinezonach w tych jak zwykle . Czyżby kasy brakło na nowe? , to może by Prezes ze swoją zostali w kraju ,a nasi skoczkowie wyglądali by ładniej , bo formę mają świetną .
    Wszystkie komentarze (20)
    Komentarze (20)
    ×
     Wszystkie komentarze (20)
     NajnowszeWyniki meczów
     Pokaż więcej
     PRZEJDŹ NA WP.PL