Najnowsze Wyniki/Kalendarz
skocznie narciarskie w koreańskim PjongczanguGetty Images / Na zdjęciu: skocznie narciarskie w koreańskim Pjongczangu

Pjongczang 2018. Dobre prognozy. Kwalifikacje niezagrożone

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Dzień przed zapaleniem znicza olimpijskiego w Pjongczangu odbędą się już kwalifikacje do konkursu skoków na skoczni normalnej. W ich sprawnym przeprowadzeniu nie powinny przeszkodzić warunki pogodowe.

Początek eliminacji wyznaczono na 21:30 czasu koreańskiego, czyli 13:30 w Polsce. Według meteorologów w porze ich rozgrywania nie będzie padać śnieg. Temperatura powietrza ma wynosić około zero stopni Celsjusza. Oczywiście najważniejszy jest wiatr. Jego siła ma nie przekroczyć 2 m/s. 

Tym samym w czwartkowy wieczór w Pjongczangu warunki mogą być bardzo podobne do tych jakie panowały w czasie środowych treningów. Zarówno w sesji przedpołudniowej jak i popołudniowej uśrednione pomiary wiatru nie przekroczyły 2 m/s. Co ciekawe w porannych treningach wiatr sprzyjał skoczkom. Z kolei popołudniu, gdy Biało-Czerwoni nie startowali, podmuchy były już w plecy.

W czwartek organizatorzy nie powinni mieć również problemów z przeprowadzeniem trzech serii próbnych, które mają rozpocząć się o godzinie 11:00 czasu miejscowego (3:00 w nocy w Polsce). W czasie ich trwania siła wiatru ma nie przekroczyć 1 m/s. Nie są spodziewane opady. 

Podsumowanie treningów oraz relacja live z kwalifikacji i ich opis na WP SportoweFakty.

Plan czwartkowej rywalizacji skoczków na IO w Pjongczangu (8.02.2018)
3:00 - trening (3 serie)
12:15 - seria próbna przed kwalifikacjami
13:30 - kwalifikacje na skoczni normalnej

ZOBACZ WIDEO Apoloniusz Tajner: Kadra skoczków jest silniejsza niż w Soczi

Czy Kamil Stoch wygra czwartkowe kwalifikacje w Pjongczangu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL