Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Walter Hofer Getty Images / Alexander Hassenstein / Na zdjęciu: Walter Hofer

Walter Hofer dla WP SportoweFakty: Nie popełniłem żadnego błędu

Dawid Góra
Dawid Góra
- Kilka razy myślałem o tym, żeby przerwać sobotni konkurs igrzysk olimpijskich. Decyzja była na krawędzi - przyznaje w rozmowie z WP SportoweFakty Walter Hofer, szef konkursów skoków narciarskich.

Zawody indywidualne w Pjongczangu przybrały kuriozalny przebieg. Już w pierwszej serii wiatr wypaczał rezultaty, jednak w drugiej sytuacja wyglądała wręcz komicznie. Z powodu mocnych podmuchów wiatru rywalizacja była zatrzymywana, a skoczkowie wielokrotnie opuszczali belkę startową. Apogeum miało miejsce przed skokiem Simona Ammanna. Szwajcar schodził z belki kilkakrotnie. Zmarzniętego czterokrotnego mistrza olimpijskiego obsługa zawodów ogrzewała kocem. Na twarzy Ammanna rysowała się wściekłość. 

Stefan Hula, która prowadził w konkursie, ku zdziwieniu jego i kolegów z kadry, zajął ostatecznie piąte miejsce. Drugi po pierwszej serii Kamil Stoch, uplasował się na czwartej pozycji. Podium przegrał różnicą 0,4 punktu. Zwyciężył Andreas Wellinger, wicemistrzem został Johann Andre Forfang, a na najniższym stopniu podium stanął Robert Johansson. 

Emocji po konkursie nie potrafił ukryć nawet Adam Małysz. - Wiem, że napiszecie z tego tytuł, ale teraz można się tylko porządnie w..ć i na górze rozpierdzielić ich wszystkich. To nie był sport, ale totalna loteria. Parodia - powiedział były gwiazdor skoków.

Walter Hofer przyznał w rozmowie z WP SportoweFakty, że kilka razy myślał o przerwaniu zawodów. Decyzja była na krawędzi. - Wszystko zależało od jury. Jury zadecydowało, że nie ma niebezpieczeństwa i można czekać na dobre warunki - tłumaczy Austriak. 

ZOBACZ WIDEO Mocne słowa Adama Małysza o konkursie w Pjongczangu. "Ma pełne prawo, żeby tak powiedzieć"

Hofer zaznacza, że nie miał ani jednego negatywnego komentarza od trenerów czy skoczków. Na pytanie, jak zareagował na burzę medialną wokół konkursu, odpowiedział krótko: - Nigdy nie czytam komentarzy.

Austriak dodaje, że w jego opinii, nie popełnił żadnych błędów podczas sobotniego konkursu.

Czy sobotni konkurs skoków na igrzyskach powinien być zakończony po pierwszej serii?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (74):

 • Wawi Laurent Zgłoś
  "Czy sobotni konkurs skoków na igrzyskach powinien być zakończony po pierwszej serii?" oczywiście że nie, powinien się odbyć w innym terminie, powinien być odwołany.Hofer jest
  Czytaj całość
  zadowolony, jak nie austriak to przynajmniej niemiec
  • Wojciech Grochowski Zgłoś
   Tak nie zrobiles zadnego bladu, oprocz jednego dalej jestes na tym stanowisku JUDASZU- skladas przysiege olimpijska, widocznie przysiega nie jest nic warta jak te cale MKOl
   • Manuel Zgłoś
    Głupawe usprawiedliwianie się ,Walter Hofer i jury powinni podjąć decyzję o przerwanie konkurs sobotnich skoków,konkurs był wypatrzony i przeprowadzony w niesprawiedliwych warunkach.
    Czytaj całość
    Następnego dnia w niedzielę rano miał odbyć się zjazd narciarski mężczyzn i ze względu na złe warunki i silny wiatr konkurs został przełożony.Inne jury potrafiło się zdobyć na odważną, rozsądną decyzję. A Hofer i jury skoków powinni zostać pociągnięci do odpowiedzialności. Zresztą nie był to emocjonujący konkurs , tylko losowe zawody pełne nerwów. Brawo Walter Hofer.
    Wszystkie komentarze (74)

    Komentarze (74)

    ×
     Wszystkie komentarze (74)
     PRZEJDŹ NA WP.PL