Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Siemion Jelistratow po zdobyciu brązowego medalu na igrzyskach w Pjongczangu Getty Images / Andreas Rentz / Na zdjęciu: Siemion Jelistratow po zdobyciu brązowego medalu na igrzyskach w Pjongczangu

Jelistratow zadedykował medal dopingowiczom. MKOl bada, czy nie doszło do złamania przepisów

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Startujący w igrzyskach olimpijskich pod neutralną flagą Siemion Jelistratow zadedykował brązowy medal swoim zdyskwalifikowanym rodakom. Sprawie przygląda się MKOl, ponieważ Rosjanin mógł złamać przepisy.

Siemion Jelistratow zdobył brązowy medal olimpijski w short tracku na 1500 m. - Z trudem powstrzymuję łzy. Medal dedykuję wszystkim rosyjskim sportowcom, którzy zostali wykluczeni z udziału w igrzyskach w Pjongczangu w tak niesprawiedliwy sposób. Ten medal jest dla nich. Walczcie do końca i nigdy się nie poddawajcie - powiedział Rosjanin dziennikarzom.

Bardzo prawdopodobne, że Jelistratow odpowie jednak za te słowa. Mark Adams, rzecznik Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl), poinformował bowiem, że MKOl bada, czy w tym przypadku nie doszło do złamania przepisów.


- Przed uzyskaniem pozwolenia na start, olimpijczycy z Rosji musieli zgodzić się na to, że będą oni reprezentować flagę olimpijską, a nie własnego kraju. Nie wolno im też krytykować MKOl i jego decyzji - przypomniał Adams.

Zaproszenie do udziału w ZIO 2018 otrzymało 168 sportowców z Rosji, którzy przeszli skomplikowaną procedurę antydopingową. Z powodu afery dopingowej Rosyjski Komitet Olimpijski został zawieszony.

Jelistratow mógł wystartować w Pjongczangu po tym, jak Międzynarodowa Unia Łyżwiarska (ISU) - po wcześniejszym złagodzeniu przepisów przez Światową Agencję Antydopingową (WADA) - zniosła tymczasową karę nałożoną na niego w związku ze stosowaniem meldonium.

ZOBACZ WIDEO Mocne słowa Adama Małysza o konkursie w Pjongczang. "Ma pełne prawo, żeby tak powiedzieć"

MKOl powinien zdyskwalifikować Jelistratowa za zachowanie w Pjongczangu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (5):

 • Jacek Wozny Zgłoś
  przypomina mi to czasu super prosperujacego komunizmu . A wtedy byla tylko jedna sluszna sprawa i sluszna racja . Olimpiada 2018 to chyba najgorsza Olimpiada w historii .
  • Patrykowski Zgłoś
   Kolejny zawodnik z Rosji po Łagucie który stosował meldonium i robi cyrk. Jeśli sam zawodnik został przyłapany na dopingu to zawieszenie kary dla niego jest kolejnym przykładem
   Czytaj całość
   "pobłażania" i przymykania oczu na doping. Taki zawodnik nie powinien wystartować w igrzyskach. A jego wypowiedz, jak w przypadku Łaguty z przestępcy robi ofiarę... czy ktoś kazał federacji Rosyjskiej zachęcać do dopingu swoich reprezentantów i pomagać w fałszowaniu próbek. Jeśli sankcje dotykały innych zawodników, czystych, to nie rozumiem czemu pretensje maja do Komitetu Olimpijskiego a nie własnego rządu, własnej federacji.W mediach przedstawiono informację, że zawodnicy nie mający nic wspólnego z dopingiem zostaną dopuszczeni do Igrzysk pod flagą neutralną, olimpijską. Jakie to niesprawiedliwe, że czyści zawodnicy są karani, a teraz okazuje się, że zawodnik stosującemu meldonium został dopuszczony do Igrzysk Olimpijskich. PARODIA, WSTYD I KOMPROMITACJA Komitetu Olimpijskiego, który do tego dopuścił. Ludzie, gdzie zasady sportu, gdzie uczciwość.....P.S. Z Norwegami także należy zrobić porządek, ale nie można bagatelizować dopingu w Rosji Norwegami. To jakby oskarżony o zabójstwo tłumaczył się, że inni Inni ludzie zabijają i uchodzi im to na sucho np. Żołnierze ISIS
   • zbanowany Zgłoś
    Niech MKOI weźmie się za badanie Norweskiej ekipy a nie czepia się Rosyjskiego sportowca który wywalczył medal w uczciwej walce. Jak ktoś ma astmę to bierze dawkę przepisaną przez
    Czytaj całość
    lekarza, a nie zabiera ze sobą cały autobus leku i wali sobie bez opamiętania.
    Wszystkie komentarze (5)

    Komentarze (5)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL