Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Na zdjęciu upadek Kanadyjczyka Philippe'a MarquisaPAP/EPA / FAZRY ISMAIL / Na zdjęciu upadek Kanadyjczyka Philippe'a Marquisa

Rośnie chaos na igrzyskach. Zawodnicy boją się o swoje życie

Karol Borawski
Karol Borawski
Radosną imprezę, jaką powinny być igrzyska olimpijskie w Pjongczangu, psują fatalne warunki atmosferyczne. Doszło do kilku poważnych wypadków, a część zawodników obawia się o swoje zdrowie i życie.

Zagraniczne serwisy wprost zastanawiają się, czy warunki panujące w Pjongczangu, mogą zagrażać życiu sportowców. O sile hulającego wiatru przekonały się między innymi snowboardzistki.

Zawody slopestyle odbyły się mimo niebezpiecznych warunków. - Bałam się o swoje życie - mówiła ze łzami w oczach 24-letnia Norweżka Silje Norendal, która zajęła czwarte miejsce.

W niedzielę w czasie treningu upadła 17-letnia australijska snowboardzistka Tess Coady. Nastolatka doznała zerwania więzadła krzyżowego, co oznacza dla niej kilkumiesięczną przerwę.

34-letnia Silvia Mittermueller z kolei upadła na treningu przed zawodami i ostatecznie nie wystartowała. - Dostałam silny podmuch wiatru. Upadłam i potłukłam sobie kolano - przyznała. W szpitalu okazało się, że doszło u niej do uszkodzenia łąkotki.

- Było dość niebezpiecznie. Nie było wiadomo, czego się spodziewać. Powinni to odwołać lub przełożyć na później - uważa Enni Rukajarvi z Finlandii.

W strefie końcowej trasy slalomu kobiet z dziesięciometrowego cokołu spadła kamera telewizyjna. Roztrzaskała się tuż obok pracownika kanadyjskiej telewizji CBC.

Na wtorek również zapowiadane są wietrzne warunki. Nie wiadomo, czy uda się rozegrać zaplanowane na czwartek zawody w narciarstwie alpejskim. Na razie przedstawiciele MKOl przyznają, że mówienie o możliwości przedłużenia igrzysk jest przedwczesne. Jeśli jednak warunki się nie poprawią, może to być jedynym wyjściem.

O fatalnych warunkach panujących na tegorocznych igrzyskach olimpijskich można było się przekonać między innymi w czasie sobotniego konkursu skoków. Warunki były loteryjne. Odczuwalna temperatura na górze skoczni mogła wynosić nawet -25 stopni Celsjusza.

ZOBACZ WIDEO Mocne słowa Adama Małysza o konkursie w Pjongczang. "Ma pełne prawo, żeby tak powiedzieć"

Czy organizatorzy igrają z życiem zawodników?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (12):

Wszystkie komentarze (12)

Komentarze (12)

    Wszystkie komentarze (12)
    PRZEJDŹ NA WP.PL