Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Harry How / Na zdjęciu: Arianna Fontana

Pjongczang 2018. Arianna Fontana najlepsza na 500 m. Maliszewska dwunasta

Mateusz Kozanecki
Arianna Fontana została mistrzynią olimpijską w biegu na 500 metrów w short tracku. Włoszka jako jedyna w finale złamała granicę 43 sekund. Srebro dla Yary van Kerkhof, a brąz wywalczyła Kim Boutin. Natalia Maliszewska była dwunasta.

Arianna Fontana i Yara van Kerkhof walczyły w tym samym ćwierćfinale co Natalia Maliszewska. Polka do samego końca naciskała na swoje rywalki, ale ostatecznie nie zdołała ich wyprzedzić i uplasowała się na trzecim miejscu w swoim biegu.

We wszystkich biegach brały udział po cztery zawodniczki. Inaczej było jedynie w finale, w którym wystartowało pięć łyżwiarek. Z półfinału awans uzyskiwały dwie pierwsze zawodniczki z wyścigu, a także lepsza z trzeciego miejsca.

Pech spotkał Minjeong Choi. Koreanka w półfinale poprawiła rekord olimpijski, a w finale została zdyskwalifikowana. Gdyby nie to, zajęłaby miejsce na podium.

Na ćwierćfinale swój udział zakończyła Natalia Maliszewska. Biorąc jednak pod uwagę z kim Polka przegrała, jej wynik należy uznać za zadowalający. Wcześniej, w eliminacjach, odpadła Magdalena Warakomska.

Wyniki biegu finałowego na 500 metrów:

MiejsceZawodniczkaKrajWynik
1.Arianna FontanaWłochy42.569 s.
2.Yara van KerkhofHolandia43.256 s.
3.Kim BoutinKanada43.881 s.
4.Elise ChristieWielka Brytania1:23.063 min.
5.Minjeong ChoiKorea Płd.dyskwalifikacja