Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Justyna KowalczykGetty Images / Clive Mason / Na zdjęciu: Justyna Kowalczyk

Oestberg broni się w norweskich mediach i zrzuca winę na Justynę Kowalczyk

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
- Nie popełniłam błędu - stwierdziła Oestberg i zapytała retorycznie: - Czy zatem zachowanie Polki było odpowiednie? Norweskie media opisują spięcie swojej rodaczki z Justyną Kowalczyk i stają po stronie Oestberg.

Do kontaktu Norweżki z Polką doszło na ostatnim zjeździe przed metą 5. ćwierćfinału. W efekcie zarówno Justyna Kowalczyk jak i Ingvild Flugstad Oestberg wytraciły prędkość i straciły szanse na awans do półfinału. Ostatecznie Norweżka była 17., a nasza reprezentantka 22. 

Jak można się było spodziewać, norwescy dziennikarze obok całej sytuacji nie przeszli obojętnie i chętnie cytują słowa Oestberg. - Wydaje mi się, że nie popełniłam błędu - powiedziała do dziennikarzy VG i od razu zapytała retorycznie - Czy zatem zachowanie Polki było odpowiednie?

W innych norweskich mediach także możemy znaleźć opinię biegaczki, która przyznaje wprost, że zachowanie Polki na trasie nie było zgodne z regulaminem. - Zdaję sobie sprawę, że często zdarzają się takie sytuacje w sporcie, ale dla nas obu byłoby lepiej, gdyby Justyna Kowalczyk pobiegła nieco inaczej - podkreśliła. 

Oestberg przyznała również, że nie rozmawiała z Polką po całym incydencie. - Nie widziałam jej. Być może miała inne obowiązki - powiedziała zawodniczka, która dodała, że zasugerowała złożenie protestu przeciwko zachowaniu biegaczki z Kasiny Wielkiej. 

Sporo uwagi sytuacji pomiędzy Kowalczyk i Oestberg poświęcił także dziennik "Dagbladet". Dziennikarze tej gazety cytują między innymi na stronie internetowej słowa swojej rodaczki, która zapewniła, że przed feralnym spięciem z Kowalczyk miała dobrą pozycję wyjściową i bieg mógł dla niej potoczyć się zupełnie inaczej niż 4. miejsce i koniec rywalizacji.

Sama Justyna Kowalczyk zdecydowała się nie komentować sytuacji z Oestberg w norweskich mediach. Złoto w sprincie wywalczyła Szwedka Stina Nilsson. Srebro Norweżka Maiken Caspersen Falla, a brąz olimpijka z Rosji Julia Belorukowa.

ZOBACZ WIDEO Patryk Serwański: Konkurs na skoczni normalnej był absurdalny, dziwny i nie przystający do igrzysk olimpijskich

Czy Ingvild Flugstad Oestberg słusznie całą winę za spięcie w biegu zrzuciła na Justynę Kowalczyk?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (20):

Wszystkie komentarze (20)

Komentarze (20)

    Wszystkie komentarze (20)
    PRZEJDŹ NA WP.PL