WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Harry How / Sven Kramer

Usain Bolt zareagował na "łuk" Svena Kramera. Król sprintu wyśle łyżwiarzowi prezent

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Najszybszy człowiek świata, Jamajczyk Usain Bolt, pogratulował złotego medalu olimpijskiego Svenowi Kramerowi. Za wykonanie "łuku Bolta" łyżwiarz z Holandii może liczyć na upominek.

- Gratulacje dla Svena Kramera za złoty medal. Jestem zaszczycony tym, że na mecie zaprezentowałeś mój gest ("łuk Bolta" - przyp. red.). Chciałbym wysłać ci prezent, jak obiecałem - napisał Usain Bolt na Twitterze po zakończeniu rywalizacji łyżwiarzy szybkich na dystansie 5000 m podczas igrzysk olimpijskich w Pjongczangu.


Holender został pierwszym zawodnikiem w historii łyżwiarstwa szybkiego, któremu udało się trzykrotnie sięgnąć po złoty medal olimpijski na tym dystansie (poprzednio w Vancouver w 2010 r. i w Soczi w 2014 r.). Po triumfie w Pjongczangu 31-letni łyżwiarz z Heerenveen naśladował jamajskiego sprintera, demonstrując na arenie jego znak rozpoznawczy - "łuk Bolta".


Legendarny lekkoatleta po raz pierwszy zaprezentował pozę po jednym ze zwycięskich biegów w 2008 r. W trakcie rundy honorowej po bieżni wyrzucił ręce ku niebu, jakby chciał naciągnąć strzałę. Nie miał pojęcia, że gest ten przejdzie potem do historii sportu pod nazwą "łuk Bolta".

- Mój znak stał się prawdziwym hitem, chociaż wcale tego nie planowałem. Dziś jestem jednak szczęśliwy, widząc, jak ludzie mnie naśladują i wykonują ten gest. Kurczę, to naprawdę fantastyczna sprawa - przyznał Jamajczyk w jednym z wywiadów.

ZOBACZ WIDEO Przemysław Babiarz: Sobotni konkurs był jak zimne piekło. Jestem pełen szacunku i współczucia dla skoczkówRedakcja WP SportoweFakty na Instagramie, śledź nasze STORIES!

Komentarze (2):

    PRZEJDŹ NA WP.PL