Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Natalia CzerwonkaGetty Images / Robert Cianflone / Na zdjęciu: Natalia Czerwonka

Pjongczang 2018. Dobry występ Natalii Czerwonki. Kolejne złoto dla Holandii

Piotr Szarwark
Piotr Szarwark
Natalia Czerwonka zajęła 12. miejsce w rywalizacji panczenistek na 1000 metrów podczas igrzysk olimpijskich w Pjongczangu. Złoto wywalczyła Holenderka - Jorien ter Mors.

W rywalizacji panczenistek na 1000 metrów oglądaliśmy dwie reprezentantki Polski. Już w drugiej parze wystartowała pierwsza z nich - Karolina Bosiek. Niespełna 18-letnia zawodniczka pokonała ten dystans w czasie 1:18.53. Ostatecznie dało jej to 29. miejsce. 

- Jestem zadowolona, choć podczas biegu nie czułam się dobrze pod względem technicznym. Podeszłam do tego startu z dużym luzem - przyznała na antenie Telewizji Polskiej.

W jedenastej parze zaprezentowała się druga z nich, Natalia Czerwonka. Polka rozpoczęła swój bieg dość przeciętnie, ale świetnie przyspieszyła na ostatnim okrążeniu, w efekcie czego z czasem 1:15.77 zajęła 12. pozycję.

Kolejne złoto igrzysk olimpijskich w łyżwiarstwie szybkim trafiło do reprezentacji Holandii. Bezkonkurencyjna okazała się Jorien ter Mors, która czasem 1:13.56 pobiła rekord olimpijski. Dla niej to już trzeci w karierze medal najważniejszej imprezy czterolecia. Na podium stanęły również dwie Japonki: druga była Nao Kodaira, a trzecia Miho Takagi.

Wyniki rywalizacji panczenistek na dystansie 1000 metrów:

MiejsceImię i nazwiskoKrajCzas
1.Jorien Ter MorsHolandia1:13.56
2.Nao KodairaJaponia1:13.82
3.Miho TakagiJaponia1:13.98
12.Natalia CzerwonkaPolska1:15.77
29.Karolina BosiekPolska1:18.53


ZOBACZ WIDEO Przemysław Babiarz: Sobotni konkurs był jak zimne piekło. Jestem pełen szacunku i współczucia dla skoczków

Jak oceniasz występ Polek?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL