Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Jakub KowalewskiPAP/EPA / DIEGO AZUBEL / Na zdjęciu: Jakub Kowalewski

Pjongczang 2018. Niemcy królami saneczkarstwa. Przyzwoite miejsce Polaków

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Wojciech Chmieliński i Jakub Kowalewski zajęli 12. miejsce w rywalizacji saneczkarskich dwójek. Wygrali Niemcy Tobias Wendl i Tobias Arlt.

Niemcy powetowali sobie niepowodzenie w rywalizacji jedynek, kiedy to Felix Loch stracił mistrzostwo olimpijskie po błędzie w ostatnim ślizgu. Tobias Wendl i Tobias Arlt prowadzili po pierwszym przejeździe, w drugim wpadli w tarapaty, stracili czas na ostatnim fragmencie toru, ale zdołali obronić złoto. Dla niemieckiej pary to drugie mistrzostwo olimpijskie, triumfowali także cztery lata temu w Soczi. 

W drugim ślizgu złoto atakowali Austriacy Peter Penz i Georg Fischler. Do pierwszej lokaty zabrakło niewiele, 0,088 s. Brąz dla kolejnej niemieckiej dwójki - Toni Eggert i Sascha Benecken mierzyli nawet wyżej niż w trzecie miejsce.

Polacy na 12. miejscu. Mogło być lepiej, zwłaszcza w pierwszym przejeździe. Jakub Kowalewski i Wojciech Chmielewski popełnili drobny błąd na starcie, pogubili się też na ostatnich dwóch wirażach. Zdecydowanie poprawili się za drugim razem, zdołali wyprzedzić jeden duet. Reprezentanci Biało-Czerwonych debiutowali na igrzyskach.

Na 15 lutego zaplanowano zawody drużynowe.

Saneczkarstwo, dwójki mężczyzn:

MiejsceZawodnicyKraj
1.Tobias Wendl / Tobias ArltNiemcy
2.Peter Penz / Georg FischlerAustria
3.Toni Eggert / Sascha BeneckenNiemcy
12.Wojciech Chmieliński / Jakub KowalewskiPolska

ZOBACZ WIDEO Jagna Marczułajtis: Czwarte miejsce na igrzyskach to największy ból

Czy Polacy powalczą o medal w zawodach drużynowych?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL