Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Justyna KowalczykGetty Images / Alexis Boichard/Agence Zoom / Justyna Kowalczyk

Gorzkie słowa Justyny Kowalczyk: Walczymy jako manufaktura z profesjonalistami

Bartosz Zimkowski
Bartosz Zimkowski
Polki zajęły 10. miejsce w sobotniej sztafecie 4x5 km na igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu. Justyna Kowalczyk w rozmowie z TVP Sport nie ukrywała, dlaczego jest tak źle.

- Jeśli chce się być w czołówce, to trzeba zainwestować. Walczymy jako manufaktura z profesjonalistami. To jest ciężkie, a najbardziej widać w rywalizacji drużynowej - powiedziała Justyna Kowalczyk w rozmowie z TVP Sport.

Jeszcze trzy lata temu Polki były piąte na mistrzostwach świata, a teraz poszło im jeszcze gorzej. Kowalczyk uważa, że związek powinien zastanowić się, dlaczego tak się dzieje.

- Świat poszedł do przodu, a my stoimy w miejscu. Wtedy walczyliśmy z Amerykankami, pokonałyśmy Rosjanki. Osoby, która zarządzają w związku, powinny się zastanowić nad tym wszystkim. Nie chodzi nawet o okres ostatnich trzech lat, ale

czas od 2006 roku, gdy zaczęły się prawdziwe sukcesy - dodała. 

Kowalczyk uważa jednak, że jej gorzkie słowa i tak nie będą miały wpływu na żadne zmiany i nadal będzie tak samo. Warto dodać, że kilka dni temu Sylwia Jaśkowiec pożyczyła narty właśnie od Kowalczyk.

ZOBACZ WIDEO "Turyści" w Pjongczangu? Polscy olimpijczycy odpowiadają krytykom

Czy zgadzasz się ze słowami Kowalczyk?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (42):

 • Andrzej Górski Zgłoś
  Pani Justynko- ogromny szacun za dotychczasowe sukcesy, ale ale organizm i siły trzydziestokilkuletniej damy po prostu się wyczerpały. Życzę Pani spokoju i wypoczynku no i chciałbym
  Czytaj całość
  niedługo złożyć gratulacje z powodu zmiany stanu cywilnego. Ja byłbym dobrym kandydatem lecz stanowczo za wcześnie się urodziłem. Pozdro i ucałowania /w policzek/.
  • Adam Karczewski Zgłoś
   można nie lubić Justyny hejtować bo jest wolność słowa ale historia ją oceni jako największy nasz diament w biegach a po Was złośliwe typy zostanie tylko popiół
   • Zdzisław Jasnogórski Zgłoś
    Żeby były wyniki trzeba trenować a nie wozić się autami i tylko myśleć o pieniądzach.[ reklamy] Nie mówię tylko o sportowcach ale o trenerach i zapleczu [ darmozjadach żerujących
    Czytaj całość
    na zawodnikach]. Olimpiada to nie nabijanie kasy{ Ile dostał Fortuna i inni nasi starzy medaliści oni mieli serce do walki].
    Wszystkie komentarze (42)

    Komentarze (42)

     Wszystkie komentarze (42)
     PRZEJDŹ NA WP.PL