WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP/EPA / FILIP SINGER / Na zdjęciu: Martin Fourcade

Pjongczang 2018. Fantastyczny pojedynek w biathlonie. Martin Fourcade uratował złoto

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Francuz Martin Fourcade o centymetry wyprzedził Niemca Simona Schemppa w biathlonowym biegu masowym i zdobył drugie złoto w Pjongczangu. O zwycięstwie zdecydował fotofinisz.

Francuska gwiazda biathlonu sama skomplikowała sobie sytuację. Na ostatnim strzelaniu pozostał mu jeden krążek do strącenia, ale podobnie jak w biegu indywidualnym pomylił się w decydującym momencie i musiał stoczyć pasjonujący bój o złoto z Niemcem Simonem Schemppem.

Obaj biathloniści popełnili po błędzie na ostatnim strzelaniu i wybiegli razem na trasę. Niemiec cały czas trzymał się za plecami Fourcade'a, liczył na swój piorunujący finisz. Francuz przyspieszył na ostatniej prostej, Schempp ruszył w pogoń, zrównał się z faworytem na końcowych metrach i razem wpadli na metę. Sprytniejszy był reprezentant Trójkolorowych. Minimalnie wcześniej wystawił nartę i okazał się lepszy o centymetry, choć początkowo był przekonany, że przegrał złoto. Sędziowie podjęli decyzję po analizie zapisu fotofiniszu. 

Dla Fourcade'a to drugie mistrzostwo olimpijskie w Pjongczangu. Wcześniej triumfował w biegu na dochodzenie.

Trzecia lokata dla obrońcy złota z Soczi, Emila Hegle Svendsena. Norweg zawodził w Korei, ale wzniósł się na wyżyny w ostatnim starcie indywidualnym i odparł atak dwójki Niemców, Erika Lessera i Benedikta Dolla. Znów klęskę na igrzyskach poniósł Johannes Boe. Kolejny z gwiazdorów pomylił się trzy razy na pierwszym strzelaniu i przybiegł dopiero na 16. miejscu. Z Pjongczangu wróci co najmniej ze złotem w biegu indywidualnym, a czekają go jeszcze sztafety. 

Grzegorz Guzik i Andrzej Nędza-Kubiniec nie zakwalifikowali się do biegu ze startu wspólnego. 

Bieg ze startu wspólnego mężczyzn:

MiejsceZawodnikKrajCzas / strata
1.Martin FourcadeFrancja35:47.3
2.Simon SchemppNiemcy+0.0
3.Emil Hegle SvendsenNorwegia+11.2
4.Erik LesserNiemcy+11.6
5.Benedikt DollNiemcy+18.8
6.Julian EberhardAustria+30.7

ZOBACZ WIDEO Największa sensacja Zimowych Igrzysk Olimpijskich? "Takie przypadki są potwornie rzadkie"

Czy śledzisz biathlon na igrzyskach?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL