Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Ester LedeckaGetty Images / Ezra Shaw / Na zdjęciu: Ester Ledecka

Maciej Mikołajczyk: Uwaga, sąsiedzi atakują! (komentarz)

Maciej Mikołajczyk
Maciej Mikołajczyk
Nasi geograficzni sąsiedzi są w natarciu i robią prawdziwą furorę na tegorocznych igrzyskach olimpijskich. I choć większość tych krajów jest mniejsza od Polski, to póki co ich mieszkańcy mają więcej powodów do radości i dumy, niż fani z nad Wisły.

Karty w Pjongczangu rozdają Niemcy, którzy uzbierali już 18 krążków, w tym 9 z tego najcenniejszego kruszcu. Tego można się jednak było spodziewać. Biało-Czerwonych po 60 konkurencjach biją nie tylko bliscy z zachodu, ale także ze wschodu i z południa. Białoruś, Słowacja i Czechy, bo o tych państwach mowa, wyprzedzają naszą reprezentację w tabeli medalowej. Świętować mogą także Ukraińcy, mający w swoich szeregach Ołeksandra Abramenko.

Trzeba więc jak najszybciej odpowiedzieć na wielką ofensywę naszych sąsiadów w Korei Południowej. I choć sobotni wyczyn Kamila Stocha był świetną ripostą, to jednak na worek medalowy mniejszych nacji możemy patrzeć z zazdrością.

Czesi, kojarzeni przede wszystkim z hokejem na lodzie, wyprowadzili w Azji już sześć ciosów. Największy sukces odniosła Ester Ledecka, sensacyjnie zdobywając złoto na pożyczonych nartach od Mikaeli Shiffrin w alpejskim supergigancie, choć specjalizuje się w snowboardowym slalomie równoległym. Swoje zrobili też biathloniści, a także panczenistki Martina Sablikova i Karolina Erbanova oraz jeżdżąca na desce Eva Samkova.

Swojego Stocha mają też Słowacy w postaci Anastazji Kuzmininej, która wywalczyła złoto i dwa srebra. Z kolei Białoruś stoi Darią Domraczewą i podobnie jak Ukraina skokami akrobatycznymi na nartach.

Na pocieszenie pozostaje fakt, że wciąż bez medalu pozostają Litwini…

ZOBACZ WIDEO Sołtys Zębu: Mówiliśmy, że Kamil to nasz "mały Funaki"

Czy Polska dogoni Czechy w tabeli medalowej?"

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (5):

 • Piotr Ranosz Zgłoś
  A Ukraina? Jest jeszcze większa niż Polska, jest naszym sąsiadem i też nie szaleje. Po co na siłę wpędzamy się w kompleksy?
  • collins01 Zgłoś
   To sa zludne rachuby.Medale takich krajow jak wyzej wymienione,zaciemniaja obraz.Gdyby policzyc punkty i zestawic wyniki nie ograniczajac sie do medali,tylko Czesi nas wyprzedzą.Oczywiscie
   Czytaj całość
   Niemcy takze ale autorowi chodzi chyba o to ze innym,mniej liczacym sie sąsiadom,łatwiej o sukces niz nam...
   • Bolo1 Zgłoś
    Jesteśmy również przed Czadem, Sudanem i Sierra Leone, co zasługuje na szczególną uwagę, boć to potęgi nisamowite...
    Wszystkie komentarze (5)

    Komentarze (5)

    PRZEJDŹ NA WP.PL