Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Natalia CzerwonkaGetty Images / Atsushi Tomura / Na zdjęciu: Natalia Czerwonka

Pjongczang 2018. Łzy reprezentantki Polski. "Nie da się zbudować drużyny w tydzień"

Piotr Szarwark
Piotr Szarwark
Polki zajęły ostatnie miejsce w ćwierćfinale biegu drużynowego w łyżwiarstwie szybkim. Po rywalizacji zgodnie mówiły o rozczarowaniu, a Natalia Czerwonka nie potrafiła powstrzymać łez.

Osiem lat temu polskie panczenistki wywalczyły brązowy medal na igrzyskach olimpijskich w Vancouver, a cztery lata później sięgnęły po srebro w Soczi. Tym razem najważniejszą imprezę czterolecia zakończą bez sukcesu.

W ćwierćfinale nasza drużyna - w składzie Natalia Czerwonka, Luiza Złotkowska, Katarzyna Bachleda-Curuś - uplasowała się na ósmej pozycji.

- Mogę tylko przeprosić moje koleżanki, że zostałam. Takie coś zdarzyło nam się po raz pierwszy. Szkoda, że akurat dzisiaj. Po treningach było w nas więcej optymizmu  - powiedziała na antenie Telewizji Polskiej Bachleda-Curuś, która nie zdołała dotrzymać kroku koleżankom. 

- Miejsce, które zajęłyśmy prezentuje poziom drużyny. Nie da się jej zbudować w tydzień, bo po raz ostatni w takim składzie jechałyśmy cztery lata temu. Nie da się tego nadrobić tak szybko - dodała zapłakana Natalia Czerwonka.


Polki są wyraźnie rozbite, ale zapowiadają, że powalczą w finale D. Jeśli go zwyciężą, zakończą igrzyska olimpijskie na siódmym miejscu.

ZOBACZ WIDEO "Jesteśmy sto lat za Niemcami, Norwegami czy Holendrami". Mocne słowa o sportach zimowych w Polsce

Komentarze (7):

 • rum99 Zgłoś
  zebraly sie 7 dni przed olimpiada aby trenowac??i to wina dzialaczy?? nie zawodniczek?pismaki swoje dorzucili, tylko chlapiac ryjem o medalach jakie zdobedziemy..brac sie za robote i nie
  Czytaj całość
  plakac..lyzwiarki, biathlonistki i inni..jako chyba mozna, bo skoczkowie sobie radza..a placzkow i placzace do domu..
  • Ted Alex Starczewski Zgłoś
   Igrzyska Olimpijskie są rzadko ,ale jak mozna jechać na nie bez przygotowania?Panczenistki w Soczi srebro a teraz ostatnie miejsce,gratualcje,pozostali łyzwiarze na podobnym poziomie,a
   Czytaj całość
   miało byc tak pięknie wg trenerów i tzw działaczy ?Co się w tym sporcie polskim dzieje ?
   • harding Zgłoś
    Raptem tygodniowe przygotowania do konkurencji w której miały największą szansę medalową?!
    Wszystkie komentarze (7)

    Komentarze (7)

    PRZEJDŹ NA WP.PL