Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Stefan Hula PAP/EPA / JEON HEON-KYUN / Na zdjęciu: Stefan Hula

Pjongczang 2018. Krystian Długopolski: Polacy osiągnęli historyczny wynik

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Krystian Długopolski, były skoczek narciarski, był pod wrażeniem stylu w jakim jego koledzy zapewnili sobie brązowy medal w rywalizacji drużynowej na IO w Pjongczangu.

- Mamy wielkie powody do radości, bowiem nasi skoczkowie osiągnęli historyczny wynik - podkreślił. 

Wynik naszych reprezentantów mógł być jednak jeszcze lepszy. Przez całe zawody podopieczni Stefana Horngachera toczyli zacięty bój z Niemcami o srebrny krążek. Jeszcze przed ostatnim skokiem Kamila Stocha to Biało-Czerwoni wyprzedzali naszych zachodnich sąsiadów o 0,6 punktu. W decydującej rozgrywce Andreas Wellinger pokonał jednak Stocha i to Niemcy wywalczyli srebrny krążek, a Polacy brąz.

- Była szansa na wyższą lokatą, ale nie możemy narzekać - zwrócił uwagę Krystian Długopolski.

Najniższy stopień podium to wielki sukces naszych reprezentantów. Brązowy medal robi jeszcze większe wrażenie, gdy spojrzy się na klasyfikację zawodów. Austriacy, którzy zajęli 4. miejsce, przegrali z naszą kadrą o prawie 100 punktów. To przepaść.

- Austriacka kadra posypała się. Na razie nie ma kto zastąpić tych najlepszych i stąd wzięła się tak duża strata tej kadry do medalistów. Zresztą trójka Norwegia, Niemcy i Polska mocno odskoczyła wszystkim, nie tylko Austriakom - podkreślił Krystian Długopolski.

W poniedziałek po złoto w imponującym stylu sięgnęli Norwegowie, którzy o ponad 20 "oczek" wyprzedzili srebrnych Niemców.

ZOBACZ WIDEO Będzie ulica imienia Kamila Stocha? "Mieszkańcy Zębu o tym rozmawiają"

Czy w bieżącym sezonie PŚ Polska wygra jeszcze przynajmniej jeden konkurs drużynowy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL