Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Natalia Kaliszek i Maksym SpodyrievGetty Images / Dean Mouhtaropoulos / Na zdjęciu: Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev

Pjongczang 2018. Rekord świata pechowych Francuzów. Polska para utrzymała dobre miejsce

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Francuzi Gabriella Papadakis i Guillaume Cizeron wielkimi pechowcami rywalizacji par tanecznych. W programie dowolnym pobili rekord świata, ale przegrali złoto z Tessą Virtue i Scottem Moirem. Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriew na 14. lokacie.

Francuzi to jedni z największych pechowców igrzysk. W programie krótkim po kilku sekundach strój Papadakis zaczął się rozpadać. Uszkodzony choker sprawił, że kostium stał się luźny i łyżwiarka występowała z odsłoniętą piersią. Dla reprezentantów Trójkolorowych był to koszmar, podkreślali w rozmowach z mediami, że cała sytuacja wytrąciła ich z równowagi i stracili przez to kilka punktów. Jak się okazało, usterka prawdopodobnie kosztowała ich złoto. 

Po pierwszej części zmagań tracili nieco mniej niż dwa punkty do Kanadyjczyków. Tessa Virtue i Scott Moir ustanowili rekord świata w programie krótkim i zmierzali po drugie mistrzostwo olimpijskie. Francuzi przypuścili atak, przejechali fenomenalnie i pobili najlepszy wynik w historii, ale do pierwszej lokaty zabrakło im 0,8 pkt. 

Kanadyjczycy również zaprezentowali się kapitalnie i potwierdzili supremację. W 2010 roku wywalczyli złoto na własnej ziemi, cztery lata później skończyli na drugim stopniu podium. Po Soczi zawiesili karierę, wrócili dwa sezony temu i zrealizowali swój cel. Jako drudzy w historii, po rosyjskiej parze Griszczuk/Płatow, zdobyli dwa złota na igrzyskach. 

Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev utrzymali dobrą lokatę po programie krótkim. W debiucie olimpijskim skończyli rywalizację na 14. miejscu. Tę samą pozycję zajęli na mistrzostwach świata.

Pary taneczne:

MiejsceParaKrajWynik
1.Tessa Virtue / Scott MoirKanda206.07
2.Gabriella Papadakis / Guillame CizeronFrancja205.28
3.Maia Shibutani / Alex ShibutaniUSA192.59
14.Natalia Kaliszek / Maksym SpodyriewPolska161.35


ZOBACZ WIDEO Jest historyczny medal w drużynie dla Polski! Zobacz reakcję kibiców z Wisły

Czy Polacy spisali się powyżej oczekiwań?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (3):

 • Dar96 Zgłoś
  Kolejny beznadziejny tytuł! Papadakis/Cizeron pobili rekord świata w tańcu dowolnym i łącznej nocie, ale 5 minut później Virtue/Moir pobili rekord świata w nocie łącznej po uprzednim
  Czytaj całość
  pobiciu rekordu świata w tańcu krótkim. Czemu nie napiszecie o niesamowitych Mistrzach Olimpijskich Virtue/Moir którzy zdobyli swój 3 złoty medal olimpijski, w tym 2 indywidualnie + 2 rekordy świata? BEZNADZIEJNY ARTYKUŁ, który nie informuje o przebiegu rywalizacji - skupiacie się tylko na Papadakis, której odpiął się kostium...Kostium Papadakis popsuł się podczas tańca krótkiego (dzień wcześniej), więc NIE POBIŁA REKORDU POMIMO USTERKI - to był inny taniec.
  • collins01 Zgłoś
   Niezle...Przez kilka lat,będą obecni.Cudów jednak nie oczekujmy...
   • Wiesia K. Zgłoś
    Nasi zajęli 14 miejsce - a ile par startowało ?

    Komentarze (3)

    PRZEJDŹ NA WP.PL