Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Martin FourcadePAP/EPA / ANTONIO BAT / Na zdjęciu: Martin Fourcade

Pjongczang 2018. Złoto dla Francji w sztafecie mieszanej. Polscy biathloniści na 16. miejscu

Daniel Ludwiński
Daniel Ludwiński
Reprezentacja Polski zajęła 16. miejsce w biathlonowej sztafecie mieszanej. Olimpijskie złoto w Pjongczangu wywalczyli Francuzi.

Nasz zespół dobrze rozpoczął sztafetę i przez dłuższy czas utrzymywał się w szerokiej czołówce. Udany start ma za sobą Magdalena Gwizdoń, która zaprezentowała się na pierwszej zmianie. Drugi odcinek był przeznaczony dla Kamili Żuk, olimpijskiej debiutantki. 20-latka, następczyni naszych obecnych podstawowych kadrowiczek, wypadła wręcz doskonale jak na zawodniczkę z tak małym doświadczeniem na międzynarodowej arenie.

Na swym pierwszym strzelaniu Żuk była bezbłędna. Druga próba była już nieco gorsza, ale młoda biathlonistka szybko dobrała dodatkowy pocisk po jednym "pudle" i ruszyła na trasę. Co ważne, biegowo również zaprezentowała się z dobrej strony i nie poniosła większych strat. Ostatecznie swoją zmianę Żuk skończyła na przyzwoitym siódmym miejscu.

Niestety, o ile nasze panie utrzymały się w czołówce, o tyle panowie ponieśli większe straty. Andrzej Nędza-Kubiniec błysnął podczas pierwszego strzelania gdy strzelał nie tylko celnie, ale i wyjątkowo szybko, dzięki czemu awansowaliśmy nawet na piąte miejsce. Biegowo było już jednak gorzej i ostatecznie Nędza-Kubiniec nie wytrzymał tempa mocnych rywali. Nasz zespół spadł więc do drugiej dziesiątki i już nie wrócił na wysokie lokaty.

Na finałowej zmianie Grzegorz Guzik męczył się na strzelnicy i spadł na szesnaste miejsce. Jak się okazało, nasz zespół zajął właśnie tę pozycję w końcowej klasyfikacji.

Losy złotego medalu rozstrzygnęły się na ostatnim strzelaniu. Martin Fourcade i Arnd Peiffer jednocześnie zameldowali się na strzelnicy, ale podczas gdy Francuz błyskawicznie wypełnił swoje zadanie, Niemiec raz po raz chybiał celu. Ostatecznie Peiffer musiał pokonywać karną rundę i nie tylko przegrał z Fourcade'm, ale na dodatek stracił srebro na rzecz reprezentacji Norwegii i brąz na rzecz reprezentacji Włoch. Na ostatnich metrach szybszy od Niemca okazał się Dominik Windisch.

W składzie złotej reprezentacji Francji znaleźli się Marie Dorin Habert, Anais Bescond, Simon Desthieux i wspomniany Martin Fourcade. Srebrny skład Norwegii to Marte Olsbu, Tiril Eckhoff, Johannes Boe i Emil Hegle Svendsen, natomiast brązowy Włoch Lisa Vittozzi, Dorothea Wierer, Lukas Hofer i Dominik Windisch.

Wyniki:

MiejsceKrajSkładCzas
1FrancjaDorin Habert, Bescond, Desthieux, M. Fourcade1:08:34,3
2NorwegiaOlsbu, Eckhoff, J. Boe, Svendsen+20,9
3WłochyVittozzi, Wierer, Hofer, Windisch+26,9
4NiemcyHinz, Dahlmeier, Lesser, Schempp+27,2
5BiałoruśSkardino, Domraczewa, Boczarnikow, Czepelin+55,5
6FinlandiaToivanen, Makarainen, Seppala, Hidensalo+1:03,9
16PolskaGwizdoń, Żuk,Nędza-Kubiniec, Guzik+3:43,6


ZOBACZ WIDEO: Małgorzata Kot: Maciek przyjechał do Pjongczangu jako ten piąty. Podziwiam go, że to wytrzymał i się nie spalił

Czy jesteś zadowolony z wyniku polskiej sztafety mieszanej?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (5):

Wszystkie komentarze (5)

Komentarze (5)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL