Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Michelle GisinGetty Images / Dan Istitene / Michelle Gisin

Pjongczang 2018. Triumf Gisin w superkombinacji, Gąsienica-Daniel na 16. miejscu

Marcin Karwot
Marcin Karwot
Ostatnia indywidualna konkurencja narciarstwa alpejskiego w Pjongczangu została rozegrana. W superkombinacji kobiet triumfowała Michelle Gisin, reprezentująca Szwajcarię. Maryna Gąsienica-Daniel była 16.

Po zjeździe prowadziła Lindsey Vonn, co oczywiście nie było żadną niespodzianką. Amerykanka nie miała jednak takiej przewagi przed slalomem, jaką pewnie chciałaby mieć. Jedna z najbardziej utytułowanych zawodniczek prowadziła tylko o niecałą sekundą z Ragnhild Mowinckel i Michelle Gisin, które zazwyczaj lepiej spisują się w drugiej części superkombinacji od Vonn.

Na dobrej pozycji wyjściowej przed slalomem była również Mikaela Shiffrin, którą stać było na odrobienie strat. Na starcie zjawiła się jedna Polka, Maryna Gąsienica-Daniel. Nasza przedstawicielka była po zjeździe na 19. miejscu, ale trzeba zaznaczyć, że przejazd ukończyło tylko 22 alpejek.

W slalomie dobry przejazd zanotowała Mikaela Shiffrin, dzięki czemu Amerykanka awansowała na podium. Złota medalistka z slalomu gigantu nie nadrobiła jednak wystarczająco czasu nad Michelle Gisin, która ostatecznie zwyciężyła z dość sporą przewagą. Szwajcarka pojechała równo obie konkurencje i zasłużenie zdobyła złoty krążek. To dla niej pierwszy medal igrzysk olimpijskich w karierze. 

Mikaela Shiffrin musi zadowolić się srebrnym medalem. Brąz powędruje do Szwajcarki Wendy Holdener. Liderka po zjeździe, Lindsey Vonn nie ukończyła slalomu. Maryna Gąsienica-Daniel zakończyła rywalizację na 16. pozycji.

MiejsceZawodniczkaKrajCzas
1Michelle GisinSzwajcaria2:20.90
2Mikaela ShiffrinUSA+0,97
3Wendy HoldenerSzwajcaria+1,44
4Ragnhild MowinckelNorwegia+1,73
5Petra VlhovaSłowacja+2,09
16Maryna Gąsienica-DanielPolska+6,29


ZOBACZ WIDEO Będzie ulica imienia Kamila Stocha? "Mieszkańcy Zębu o tym rozmawiają"

Czy jesteś zadowolony z występu Gąsienicy-Daniel?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL