Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Piotr Żyła Getty Images / Lars Baron / Na zdjęciu: Piotr Żyła

Kibice zabrali głos. Piotr Żyła zasłużył na nagrodę!

Dawid Góra
Dawid Góra
Fani skoków narciarskich stanęli murem za Piotrem Żyłą. Uważają, że polski skoczek, który ostatecznie nie wystartował na igrzyskach w Pjongczangu, ale cały czas był z ekipą podczas jej sukcesu, zasłużył na nagrodę!

Sondę przeprowadziliśmy pod komentarzem Kamila Kołsuta z WP SportoweFakty. Nasz redakcyjny kolega zaapelował do Witolda Bańki, ministra sportu i turystyki o interwencję ws. Żyły. Kibice natychmiast podjęli temat.

W sondzie oddano prawie 22 tys. głosów. Użytkownicy odpowiadali na pytanie: "Czy Piotr Żyła zasłużył na nagrodę za brąz drużyny skoczków na IO w Pjongczangu?". Aż 92 proc., czyli ponad 20 tys. głosujących, było na "tak"!

Wyniki głosowania internautów WP SportoweFaktyWyniki głosowania internautów WP SportoweFakty
Przynależność Żyły do olimpijskiego zespołu polskich skoczków znakomicie było widać podczas powitania sportowców na warszawskim Okęciu. Kamil Stoch przyłożył medal do piersi swojego kolegi. Skoczkowie wspólnie pozowali do zdjęć.

Głos ws. zawodnika z Wisły zabrał także Stefan Horngacher. Zabrał mikrofon Adamowi Małyszowi i niepytany zaczął mówić o Żyle: - Chcę mu podziękować. Nie był w najlepszej sytuacji podczas igrzysk olimpijskich, ale stanowi ważną część naszej drużyny. Pomagał nam. Należy mu się medal. Nie ma go, ale jest mocnym zawodnikiem zespołu.

Polski Związek Narciarski może wystąpić do Polskiego Komitetu Olimpijskiego z wnioskiem o nagrodę dla Żyły. Panowie, nie ma na co czekać!

ZOBACZ WIDEO Skoczkowie narciarscy powitani na Okęciu. Stefan Horngacher był pod wrażeniem

Komentarze (49):

 • Julian Porzuczek Zgłoś
  dziwi mnie troche, że Justyna nie bierze środków na asme,szkoda bo jest zasłużna dla sportu,nie tylko naszego
  • stock21 Zgłoś
   Ja przez ostatnie lata myślałem, że on półgłówka zgrywa. A tutaj proszę, on jest półgłówkiem. Dobrze, że Stefanek ma najlepszy okres w swojej karierze, bo przynajmniej nie
   Czytaj całość
   musieliśmy klowna oglądać w konkursach. Teraz oby Kuba Wolny i młodzież rozwijali się i podziękować panu Ż... za współpracę.
   • aarthus Zgłoś
    Chyba kibice nie wiedzą, że Piotr prywatnie nie jest ideałem...nagroda dla gościa, który krzywdzi żonę to chyba przesada...
    Wszystkie komentarze (49)

    Komentarze (49)

    ×
     Wszystkie komentarze (49)
     PRZEJDŹ NA WP.PL